Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner
Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!
Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet
Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

BBC Alba tv-guide fra 21/5 2018 to 29/5 2018

Måndag 5/21
20:30

Vets: Gach Creutair Beo (S5E1)

Vets: Gach Creutair Beo (S5E1)
21:00

Trusadh

Trusadh
22:00

Port

Port
22:30

Mnathan Glùine - Spàirn gu slàint

Mnathan Glùine - Spàirn gu slàint
23:30

Belladrum

Belladrum
23:55

Horo Gheallaidh

Horo Gheallaidh
00:00

Alba Today

Alba Today
Tisdag 5/22
06:00

Alba Today

Alba Today
17:00

Leugh le Linda

Leugh le Linda
17:20

Igam Ogam

Igam Ogam
17:30

Flapair is a Charaidean

Flapair is a Charaidean
17:40

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo
17:45

Na Floogals

Na Floogals
17:55

Botannan Araid Uilleim

Botannan Araid Uilleim
18:00

Seoc/Jack

Seoc/Jack
18:15

Am Prionnsa Beag/The Little Prince

Am Prionnsa Beag/The Little Prince
18:35

Tree Fu Tom

Tree Fu Tom
19:00

Bailtean Alba (6)

Bailtean Alba (6)
19:25

Horo Gheallaidh

Horo Gheallaidh
19:30

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals
19:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (6)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (6)
20:00

An Là

An Là
20:30

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E3)

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E3)
21:00

Farpaisean Chon-Chaorach (S9E2)

Farpaisean Chon-Chaorach (S9E2)
22:00

Trusadh

Trusadh
23:00

Air An Rathad (S8E1)

Air An Rathad (S8E1)
23:30

Sorchar nan Reul (S1E6)

Sorchar nan Reul (S1E6)
23:55

Fraochy Bay

Fraochy Bay
00:00

Alba Today

Alba Today
Onsdag 5/23
06:00

Alba Today

Alba Today
17:00

Peppa

Peppa
17:05

Peppa

Peppa
17:10

Oran le Fiona (4)

Oran le Fiona (4)
17:15

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
17:20

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
17:25

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom
17:40

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom
17:48

Treud na Dlùth-choille - Grad-Naidheachd/Jungle Bunch

Treud na Dlùth-choille - Grad-Naidheachd/Jungle Bunch
17:50

Seonaidh/Shaun the Sheep

Seonaidh/Shaun the Sheep
18:00

Sraid nan Sgread/Scream Street

Sraid nan Sgread/Scream Street
18:10

Dràgonan: Rèis chun an iomaill - Dragons: Race to the Edge

Dràgonan: Rèis chun an iomaill - Dragons: Race to the Edge
18:35

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
18:50

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
19:00

Fuine

Fuine
19:30

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals
19:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (5)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (5)
20:00

An Là

An Là
20:30

O Mo Dhuthaich/From Uist with Love (2)

O Mo Dhuthaich/From Uist with Love (2)
21:00

Talamh gu Truinnsear (S1E1)

Talamh gu Truinnsear (S1E1)
22:00

An Sgrùdaire

An Sgrùdaire
22:15

Dhan Uisge

Dhan Uisge
22:25

Belladrum

Belladrum
22:30

Port

Port
23:00

Sgeulachd Deacon Brodie

Sgeulachd Deacon Brodie
00:00

Alba Today

Alba Today
Torsdag 5/24
06:00

Alba Today

Alba Today
17:00

Leugh le Linda

Leugh le Linda
17:20

Igam Ogam

Igam Ogam
17:30

Flapair is a Charaidean

Flapair is a Charaidean
17:40

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo
17:45

Na Floogals

Na Floogals
17:55

Botannan Araid Uilleim

Botannan Araid Uilleim
18:00

Seoc/Jack

Seoc/Jack
18:15

Tree Fu Tom

Tree Fu Tom
18:35

Am Prionnsa Beag/The Little Prince

Am Prionnsa Beag/The Little Prince
19:00

Air An Toir

Air An Toir
19:30

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals
19:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (6)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (6)
20:00

An Là

An Là
20:30

Fianais (S1E6)

Fianais (S1E6)
21:00

Nationwide an Alba

Nationwide an Alba
22:00

Belladrum

Belladrum
22:25

Ìmpireachd Banrigh Bhictoria/Queen Victoria's Empire (S1E3)

Ìmpireachd Banrigh Bhictoria/Queen Victoria's Empire (S1E3)
23:20

Binneas - Na Trads

Binneas - Na Trads
23:25

Air An Rathad (S8E2)

Air An Rathad (S8E2)
23:55

Alba Today

Alba Today
Fredag 5/25
06:00

Alba Today

Alba Today
17:00

Padraig Post: Seirbheis Deis agus Sonraichte

Padraig Post: Seirbheis Deis agus Sonraichte
17:15

Zack & Quack

Zack & Quack
17:25

Zack & Quack

Zack & Quack
17:35

Charlie is Lola

Charlie is Lola
17:50

Seonaidh/Shaun the Sheep

Seonaidh/Shaun the Sheep
17:55

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks
18:10

Fior Bhall-coise/Extreme Football

Fior Bhall-coise/Extreme Football
18:30

Machair (S2E8)

Machair (S2E8)
19:00

An Là

An Là
19:25

Fraochy Bay

Fraochy Bay
19:30

Alba

Alba
20:00

Air an Urlar (7)

Air an Urlar (7)
20:30

Vets: Gach Creutair Beo (S5E1)

Vets: Gach Creutair Beo (S5E1)
21:00

Honeyballers

Honeyballers
22:00

Ceol Ulaidh/Castle Sessions

Ceol Ulaidh/Castle Sessions
23:00

Henry Ford (S1E1)

Henry Ford (S1E1)
23:50

Dhan Uisge

Dhan Uisge
23:55

Alba Today

Alba Today
Lördag 5/26
06:00

Alba Today

Alba Today
16:00

Peppa

Peppa
16:05

Peppa

Peppa
16:10

Oran le Fiona (5)

Oran le Fiona (5)
16:15

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
16:20

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock

Creag nam Buthaidean/Puffin Rock
16:25

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo
16:30

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom
16:40

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom

Ben & Hoilidh san Rìoghachd Bhig/Ben & Holly's Little Kingdom
16:50

Na h-Uilebheistean/I'm a Monster

Na h-Uilebheistean/I'm a Monster
16:55

Tree Fu Tom

Tree Fu Tom
17:20

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks
17:30

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks
17:45

Sraid nan Sgread/Scream Street

Sraid nan Sgread/Scream Street
17:55

Dràgonan: Rèis chun an iomaill - Dragons: Race to the Edge

Dràgonan: Rèis chun an iomaill - Dragons: Race to the Edge
18:20

Fior Bhall-coise/Extreme Football

Fior Bhall-coise/Extreme Football
18:40

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
18:50

Donnie Murdo/Danger Mouse

Donnie Murdo/Danger Mouse
19:05

Am Prionnsa Beag/The Little Prince

Am Prionnsa Beag/The Little Prince
19:30

Machair (S2E8)

Machair (S2E8)
19:55

Fraochy Bay

Fraochy Bay
20:00

Alba

Alba
20:30

O Mo Dhuthaich/From Uist with Love (2)

O Mo Dhuthaich/From Uist with Love (2)
21:00

Port (S1E7)

Port (S1E7)
22:00

Ìmpireachd Banrigh Bhictoria/Queen Victoria's Empire (S1E3)

Ìmpireachd Banrigh Bhictoria/Queen Victoria's Empire (S1E3)
22:55

Binneas - Na Trads

Binneas - Na Trads
23:00

Jock Stein

Jock Stein
00:00

Gun Sgot? (S2E1)

Gun Sgot? (S2E1)
01:00

Alba Today

Alba Today
Söndag 5/27
06:00

Alba Today

Alba Today
16:00

Live Football

Live Football
18:25

Fraochy Bay

Fraochy Bay
18:30

Seachd Là

Seachd Là
19:30

Sorchar nan Reul (S2E1)

Sorchar nan Reul (S2E1)
20:00

Fianais (S1E6)

Fianais (S1E6)
20:30

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E3)

Puirt-adhair/Highland Airports (S1E3)
21:00

Farpaisean Chon-Chaorach (S9E2)

Farpaisean Chon-Chaorach (S9E2)
22:00

Port (S1E7)

Port (S1E7)
23:00

Henry Ford (S1E2)

Henry Ford (S1E2)
00:00

Alba Today

Alba Today
Måndag 5/28
06:00

Alba Today

Alba Today
17:00

Padraig Post: Seirbheis Deis agus Sonraichte

Padraig Post: Seirbheis Deis agus Sonraichte
17:15

Zack & Quack

Zack & Quack
17:25

Zack & Quack

Zack & Quack
17:35

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo

Sù Shiùsaidh/Little Suzy's Zoo
17:40

Charlie is Lola

Charlie is Lola
17:46

Bruno

Bruno
17:48

Bruno

Bruno
17:50

Seonaidh/Shaun the Sheep

Seonaidh/Shaun the Sheep
18:00

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks
18:10

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks

Alvinnn Agus na Chipmunks/ALVINNN!!! and The Chipmunks
18:25

Sraid nan Sgread/Scream Street

Sraid nan Sgread/Scream Street
18:35

Fior Bhall-coise/Extreme Football

Fior Bhall-coise/Extreme Football
19:00

Fuine

Fuine
19:30

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals

Aithne air Ainmhidhean/All About Animals
19:55

Earrann Eachdraidh/History Shorts (8)

Earrann Eachdraidh/History Shorts (8)
20:00

An Là

An Là
20:15

Sgeul Seolaidh (1)

Sgeul Seolaidh (1)
20:30

Vets: Gach Creutair Beo (S5E2)

Vets: Gach Creutair Beo (S5E2)
21:00

Trusadh

Trusadh
22:00

Piping Live (1)

Piping Live (1)
22:30

Talamh gu Truinnsear (S1E1)

Talamh gu Truinnsear (S1E1)
23:30

An Sgrùdaire

An Sgrùdaire
23:45

Dhan Uisge

Dhan Uisge
23:55

Belladrum

Belladrum
BBC Alba is this week airing Vets, Bailtean Alba, Earrann Eachdraidh/History Shorts, Puirt-adhair/Highland Airports, Farpaisean Chon-Chaorach, Air An Rathad, Sorchar nan Reul, Oran le Fiona, O Mo Dhuthaich/From Uist with Love, Talamh gu Truinnsear, Fianais, Ìmpireachd Banrigh Bhictoria/Queen Victoria's Empire, Machair, Air an Urlar, Henry Ford, Port, Gun Sgot?, Sgeul Seolaidh, Piping Live, Alba Today, Live Football

BBC Alba i dag
BBC Alba i kväll