TV4 Film tv-guide fra 17/10 2019 to 26/10 2019

Torsdag 10/17
21:00

Pappa på burk

Pappa på burk
23:00

Sliver

play_arrow
Sliver
01:10

Cowboys & aliens

play_arrow
Cowboys & aliens
03:35

Jumper

play_arrow
Jumper
Fredag 10/18
07:15

Close Up (S2 E4)

Close Up (S2 E4)
10:50

Åsa-Nisse på Mallorca

Åsa-Nisse på Mallorca
13:00

Shall we dance?

play_arrow
Shall we dance?
15:05

Flashdance

play_arrow
Flashdance
17:00

Out of time

play_arrow
Out of time
19:15

Zoolander

play_arrow
Zoolander
21:00

The Stig-Helmer story

The Stig-Helmer story
23:00

Lara Croft Tomb Raider: The cradle of life

play_arrow
Lara Croft Tomb Raider: The cradle of life
01:10

Sliver

play_arrow
Sliver
03:25

Final destination 3

play_arrow
Final destination 3
Lördag 10/19
07:20

Close Up (S2 E7)

Close Up (S2 E7)
07:55

Close Up (S2 E25)

Close Up (S2 E25)
11:45

Djurgårdsnätter

Djurgårdsnätter
13:50

The Stig-Helmer story

The Stig-Helmer story
15:55

Starsky & Hutch

play_arrow
Starsky & Hutch
17:55

Åter till Cold Mountain

play_arrow
Åter till Cold Mountain
21:00

Marley & Me

Marley & Me
23:25

The last castle

play_arrow
The last castle
02:00

Nattbuss 807

Nattbuss 807
04:20

Close Up (S1 E58)

Close Up (S1 E58)
Söndag 10/20
07:05

Close Up (S2 E10)

Close Up (S2 E10)
11:15

Adolf i toppform

Adolf i toppform
13:00

Flashdance

play_arrow
Flashdance
14:55

Hundtricket

Hundtricket
17:05

Zoolander

play_arrow
Zoolander
18:55

Shall we dance?

play_arrow
Shall we dance?
21:00

Starsky & Hutch

play_arrow
Starsky & Hutch
23:00

Final destination 3

play_arrow
Final destination 3
00:55

Alive

play_arrow
Alive
03:25

Ungdom i fara

Ungdom i fara
Måndag 10/21
10:55

Dessa fantastiska smålänningar med sina finurliga maskiner

Dessa fantastiska smålänningar med sina finurliga maskiner
12:50

Vägen ut

Vägen ut
15:00

Kådisbellan

play_arrow
Kådisbellan
17:05

She's all that

play_arrow
She's all that
19:00

Grabben i graven bredvid

Grabben i graven bredvid
21:00

Starsky & Hutch

play_arrow
Starsky & Hutch
23:00

Johan Falk (S1 E1)

Johan Falk (S1 E1)
01:30

Final destination 3

play_arrow
Final destination 3
03:30

Hans och hennes

Hans och hennes
Tisdag 10/22
10:40

Aktören

Aktören
12:25

Grabben i graven bredvid

Grabben i graven bredvid
14:20

Sista dansen

Sista dansen
16:45

Drillbit Taylor

play_arrow
Drillbit Taylor
18:45

G.I. Joe: The rise of Cobra

play_arrow
G.I. Joe: The rise of Cobra
21:00

She's all that

play_arrow
She's all that
22:55

Johan Falk (S1 E2)

Johan Falk (S1 E2)
01:00

Before I go to sleep

play_arrow
Before I go to sleep
02:50

Livvakterna

Livvakterna
Onsdag 10/23
10:40

Sarons ros och gubbarna i Knohult

Sarons ros och gubbarna i Knohult
12:45

Kådisbellan

play_arrow
Kådisbellan
14:50

Repmånad - eller hur man gör pojkar av män

Repmånad - eller hur man gör pojkar av män
16:40

G.I. Joe: The rise of Cobra

play_arrow
G.I. Joe: The rise of Cobra
18:55

Göta kanal - eller vem drog ur proppen?

Göta kanal - eller vem drog ur proppen?
21:00

Jakten på Röd oktober

Jakten på Röd oktober
23:45

Livvakterna

Livvakterna
02:00

Sliver

play_arrow
Sliver
04:20

Close Up (S2 E1)

Close Up (S2 E1)
Torsdag 10/24
07:05

Close Up (S2 E5)

Close Up (S2 E5)
11:00

Fransson den förskräcklige

Fransson den förskräcklige
12:50

Drillbit Taylor

play_arrow
Drillbit Taylor
14:50

Alfie

play_arrow
Alfie
16:55

Starsky & Hutch

play_arrow
Starsky & Hutch
18:55

Göta kanal 2 - kanalkampen

Göta kanal 2 - kanalkampen
21:00

Så ock på jorden

Så ock på jorden
23:50

Out of time

play_arrow
Out of time
02:00

48 timmar igen

play_arrow
48 timmar igen
04:00

Close Up (S2 E20)

Close Up (S2 E20)
04:35

Close Up (S2 E3)

Close Up (S2 E3)
Fredag 10/25
07:20

Close Up (S2 E6)

Close Up (S2 E6)
08:00

Close Up (S2 E8)

Close Up (S2 E8)
11:55

Trav, hopp och kärlek

Trav, hopp och kärlek
13:35

The core

play_arrow
The core
16:20

Jakten på Röd oktober

Jakten på Röd oktober
19:00

Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet

Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet
21:00

Åter till Cold Mountain

play_arrow
Åter till Cold Mountain
23:55

Losing Isaiah

play_arrow
Losing Isaiah
02:05

Nattbuss 807

Nattbuss 807
04:20

Close Up (S1 E59)

Close Up (S1 E59)
TV4 Film is this week airing Close Up, Johan Falk, Blades of glory, Pappa på burk, Sliver, Cowboys & aliens, Jumper, Åsa-Nisse på Mallorca, Shall we dance?, Flashdance, Out of time, Zoolander, The Stig-Helmer story, Lara Croft Tomb Raider: The cradle of life, Final destination 3, Djurgårdsnätter, Starsky & Hutch, Åter till Cold Mountain, Marley & Me, The last castle, Nattbuss 807, Adolf i toppform, Hundtricket, Alive, Ungdom i fara, Dessa fantastiska smålänningar med sina finurliga maskiner, Vägen ut, Kådisbellan, She's all that, Grabben i graven bredvid, Johan Falk, Hans och hennes, Aktören, Sista dansen, Drillbit Taylor, G.I. Joe: The rise of Cobra, Before I go to sleep, Livvakterna, Sarons ros och gubbarna i Knohult, Repmånad - eller hur man gör pojkar av män, Göta kanal - eller vem drog ur proppen?, Jakten på Röd oktober, Fransson den förskräcklige, Alfie, Göta kanal 2 - kanalkampen, Så ock på jorden, 48 timmar igen, Trav, hopp och kärlek, The core, Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet, Losing Isaiah

TV4 Film i dag
TV4 Film i kväll