Kanal 9 tv-guide fra 14/11 2019 to 23/11 2019

Torsdag 11/14
14:40

Gold Rush (S2 E17)

Gold Rush (S2 E17)
15:40

Gränsbevakarna Australien (S9 E12)

Gränsbevakarna Australien (S9 E12)
16:10

Gränsbevakarna Australien (S9 E13)

Gränsbevakarna Australien (S9 E13)
16:40

Property Brothers (S2 E5)

Property Brothers (S2 E5)
17:40

Gold Rush (S2 E18)

Gold Rush (S2 E18)
18:40

Top Gear (S3 E5)

Top Gear (S3 E5)
19:55

Gränsbevakarna Australien (S9 E14)

Gränsbevakarna Australien (S9 E14)
20:30

Gränsbevakarna Australien (S9 E15)

Gränsbevakarna Australien (S9 E15)
21:00

Entourage

play_arrow
Entourage
23:05

Criminal Minds (S13 E3)

Criminal Minds (S13 E3)
00:05

Gränsbevakarna Australien (S9 E14)

Gränsbevakarna Australien (S9 E14)
00:35

Gränsbevakarna Australien (S9 E15)

Gränsbevakarna Australien (S9 E15)
01:05

Gold Rush (S2 E18)

Gold Rush (S2 E18)
02:00

Property Brothers (S2 E5)

Property Brothers (S2 E5)
02:55

Ghost Adventures (S4 E2)

Ghost Adventures (S4 E2)
03:45

Alaska: The Last Frontier (S6 E5)

Alaska: The Last Frontier (S6 E5)
04:35

Bering Sea Gold (S6 E10)

Bering Sea Gold (S6 E10)
Fredag 11/15
06:00

Baggage Battles (S1 E22)

Baggage Battles (S1 E22)
06:25

Baggage Battles (S1 E23)

Baggage Battles (S1 E23)
06:50

Baggage Battles (S1 E24)

Baggage Battles (S1 E24)
07:15

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E1)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E1)
08:05

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E2)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E2)
08:50

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E3)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E3)
09:50

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E4)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E4)
10:50

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E5)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E5)
11:50

Bert the Conqueror (S1 E8)

Bert the Conqueror (S1 E8)
12:15

Bert the Conqueror (S1 E9)

Bert the Conqueror (S1 E9)
12:45

Bert the Conqueror (S1 E10)

Bert the Conqueror (S1 E10)
13:10

Bert the Conqueror (S2 E1)

Bert the Conqueror (S2 E1)
13:40

Property Brothers (S2 E5)

Property Brothers (S2 E5)
14:40

Gold Rush (S2 E18)

Gold Rush (S2 E18)
15:40

Gränsbevakarna Australien (S9 E14)

Gränsbevakarna Australien (S9 E14)
16:10

Gränsbevakarna Australien (S9 E15)

Gränsbevakarna Australien (S9 E15)
16:40

Property Brothers (S2 E6)

Property Brothers (S2 E6)
17:40

Gold Rush (S2 E19)

Gold Rush (S2 E19)
18:40

Top Gear (S3 E6)

Top Gear (S3 E6)
20:00

The Guardian

play_arrow
The Guardian
22:55

Wolves at the Door

play_arrow
Wolves at the Door
00:20

Deadliest Catch (S2 E2)

Deadliest Catch (S2 E2)
01:20

Gold Rush (S2 E19)

Gold Rush (S2 E19)
02:20

Property Brothers (S2 E6)

Property Brothers (S2 E6)
03:05

Ghost Adventures (S4 E3)

Ghost Adventures (S4 E3)
03:55

Alaska: The Last Frontier (S6 E6)

Alaska: The Last Frontier (S6 E6)
04:45

Bering Sea Gold (S6 E1)

Bering Sea Gold (S6 E1)
Lördag 11/16
06:00

Baggage Battles

Baggage Battles
06:25

Baggage Battles

Baggage Battles
06:50

Baggage Battles

Baggage Battles
07:15

Deadliest Catch

Deadliest Catch
08:05

Deadliest Catch

Deadliest Catch
08:55

Deadliest Catch

Deadliest Catch
09:50

Deadliest Catch

Deadliest Catch
10:50

Hotel Impossible

Hotel Impossible
11:45

Gold Rush

Gold Rush
12:45

Gold Rush

Gold Rush
13:45

Property Brothers (S2 E6)

Property Brothers (S2 E6)
14:45

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E3)

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E3)
15:40

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E4)

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E4)
16:40

Property Brothers (S2 E7)

Property Brothers (S2 E7)
17:40

Grand Designs (S14 E9)

Grand Designs (S14 E9)
18:40

Gold Rush

Gold Rush
19:40

Top Gear

Top Gear
21:00

Criminal Minds (S12 E22)

Criminal Minds (S12 E22)
22:00

Criminal Minds (S13 E1)

Criminal Minds (S13 E1)
23:00

The Walking Dead

The Walking Dead
00:00

Grand Designs (S14 E9)

Grand Designs (S14 E9)
01:00

Deadliest Catch

Deadliest Catch
02:05

Property Brothers (S2 E7)

Property Brothers (S2 E7)
03:00

Ghost Adventures (S4 E4)

Ghost Adventures (S4 E4)
03:50

Alaska: The Last Frontier

Alaska: The Last Frontier
04:40

Bering Sea Gold (S6 E2)

Bering Sea Gold (S6 E2)
Söndag 11/17
06:00

Baggage Battles

Baggage Battles
06:20

Baggage Battles

Baggage Battles
06:45

Baggage Battles

Baggage Battles
07:10

Gold Rush

Gold Rush
08:00

Gold Rush

Gold Rush
08:55

Gold Rush

Gold Rush
09:55

Gold Rush

Gold Rush
10:55

Hotel Impossible

Hotel Impossible
11:50

Gold Rush

Gold Rush
12:45

Gold Rush

Gold Rush
13:45

Property Brothers (S2 E7)

Property Brothers (S2 E7)
14:45

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E5)

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E5)
15:40

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E6)

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E6)
16:35

Property Brothers (S2 E8)

Property Brothers (S2 E8)
17:35

Grand Designs (S15 E1)

Grand Designs (S15 E1)
18:40

Gold Rush

Gold Rush
19:40

Top Gear

Top Gear
21:00

Criminal Minds (S13 E2)

Criminal Minds (S13 E2)
22:00

Criminal Minds (S13 E3)

Criminal Minds (S13 E3)
23:00

CSI (S13 E18)

CSI (S13 E18)
00:00

Grand Designs (S15 E1)

Grand Designs (S15 E1)
01:05

Deadliest Catch (S2 E4)

Deadliest Catch (S2 E4)
02:05

Property Brothers (S2 E8)

Property Brothers (S2 E8)
03:00

Ghost Adventures (S4 E5)

Ghost Adventures (S4 E5)
03:50

Alaska: The Last Frontier

Alaska: The Last Frontier
04:45

Bering Sea Gold (S6 E3)

Bering Sea Gold (S6 E3)
Måndag 11/18
06:00

Baggage Battles

Baggage Battles
06:25

Baggage Battles

Baggage Battles
06:50

Baggage Battles

Baggage Battles
07:15

Expedition Unknown

Expedition Unknown
08:10

Expedition Unknown

Expedition Unknown
09:00

Expedition Unknown

Expedition Unknown
10:00

Expedition Unknown

Expedition Unknown
10:55

Expedition Unknown

Expedition Unknown
11:55

Fast N' Loud (S3 E10)

Fast N' Loud (S3 E10)
12:55

Fast N' Loud (S3 E11)

Fast N' Loud (S3 E11)
13:55

Property Brothers (S2 E8)

Property Brothers (S2 E8)
14:55

Gold Rush (S2 E19)

Gold Rush (S2 E19)
15:55

Deadliest Catch (S2 E3)

Deadliest Catch (S2 E3)
16:55

Property Brothers (S2 E9)

Property Brothers (S2 E9)
17:55

Gold Rush (S3 E1)

Gold Rush (S3 E1)
18:50

Grand Designs (S15 E2)

Grand Designs (S15 E2)
19:55

Gränsbevakarna Australien (S9 E16)

Gränsbevakarna Australien (S9 E16)
20:25

Gränsbevakarna Australien (S9 E17)

Gränsbevakarna Australien (S9 E17)
21:00

Top Gear

Top Gear
22:15

The Walking Dead (S10 E7)

The Walking Dead (S10 E7)
23:20

Criminal Minds (S13 E4)

Criminal Minds (S13 E4)
00:15

Gränsbevakarna Australien (S9 E16)

Gränsbevakarna Australien (S9 E16)
00:50

Gränsbevakarna Australien (S9 E17)

Gränsbevakarna Australien (S9 E17)
01:20

Gold Rush (S3 E1)

Gold Rush (S3 E1)
02:20

Property Brothers (S2 E9)

Property Brothers (S2 E9)
03:10

Ghost Adventures (S4 E6)

Ghost Adventures (S4 E6)
04:00

Alaska: The Last Frontier

Alaska: The Last Frontier
04:45

Bering Sea Gold (S6 E4)

Bering Sea Gold (S6 E4)
Tisdag 11/19
06:00

Baggage Battles (S2 E4)

Baggage Battles (S2 E4)
06:25

Baggage Battles (S2 E5)

Baggage Battles (S2 E5)
06:50

Baggage Battles (S2 E6)

Baggage Battles (S2 E6)
07:15

Texas Flip N Move (S4 E1)

Texas Flip N Move (S4 E1)
08:05

Texas Flip N Move (S4 E2)

Texas Flip N Move (S4 E2)
08:55

Texas Flip N Move (S4 E3)

Texas Flip N Move (S4 E3)
09:55

Texas Flip N Move (S4 E4)

Texas Flip N Move (S4 E4)
10:50

Texas Flip N Move (S4 E5)

Texas Flip N Move (S4 E5)
11:50

Mythbusters (S11 E9)

Mythbusters (S11 E9)
12:55

Mythbusters (S11 E10)

Mythbusters (S11 E10)
13:55

Property Brothers (S2 E9)

Property Brothers (S2 E9)
14:55

Gold Rush (S3 E1)

Gold Rush (S3 E1)
15:55

Gränsbevakarna Australien (S9 E16)

Gränsbevakarna Australien (S9 E16)
16:25

Gränsbevakarna Australien (S9 E17)

Gränsbevakarna Australien (S9 E17)
16:55

Property Brothers (S2 E10)

Property Brothers (S2 E10)
17:55

Gold Rush (S3 E2)

Gold Rush (S3 E2)
18:55

Grand Designs (S15 E3)

Grand Designs (S15 E3)
19:55

Gränsbevakarna Australien (S9 E18)

Gränsbevakarna Australien (S9 E18)
20:25

Gränsbevakarna Australien (S9 E19)

Gränsbevakarna Australien (S9 E19)
21:00

Top Gear

Top Gear
22:15

CSI (S13 E19)

CSI (S13 E19)
23:15

Criminal Minds (S13 E5)

Criminal Minds (S13 E5)
00:10

Gränsbevakarna Australien (S9 E18)

Gränsbevakarna Australien (S9 E18)
00:40

Gränsbevakarna Australien (S9 E19)

Gränsbevakarna Australien (S9 E19)
01:10

Gold Rush (S3 E2)

Gold Rush (S3 E2)
02:10

Property Brothers (S2 E10)

Property Brothers (S2 E10)
03:05

Ghost Adventures (S4 E8)

Ghost Adventures (S4 E8)
03:55

Alaska: The Last Frontier

Alaska: The Last Frontier
04:45

Bering Sea Gold (S6 E5)

Bering Sea Gold (S6 E5)
Onsdag 11/20
06:00

Bert the Conqueror (S1 E8)

Bert the Conqueror (S1 E8)
06:20

Baggage Battles (S2 E6)

Baggage Battles (S2 E6)
06:45

Baggage Battles (S2 E7)

Baggage Battles (S2 E7)
07:05

Baggage Battles (S2 E8)

Baggage Battles (S2 E8)
07:30

Restaurant: Impossible (S2 E4)

Restaurant: Impossible (S2 E4)
08:10

Restaurant: Impossible (S2 E5)

Restaurant: Impossible (S2 E5)
09:00

Restaurant: Impossible (S2 E6)

Restaurant: Impossible (S2 E6)
10:00

Restaurant: Impossible (S2 E7)

Restaurant: Impossible (S2 E7)
11:00

Restaurant: Impossible (S2 E8)

Restaurant: Impossible (S2 E8)
12:00

Ultimate Survival (S5 E9)

Ultimate Survival (S5 E9)
13:00

Ultimate Survival (S5 E10)

Ultimate Survival (S5 E10)
14:00

Property Brothers (S2 E10)

Property Brothers (S2 E10)
15:00

Gold Rush (S3 E2)

Gold Rush (S3 E2)
16:05

Gränsbevakarna Australien (S9 E18)

Gränsbevakarna Australien (S9 E18)
16:35

Gränsbevakarna Australien (S9 E19)

Gränsbevakarna Australien (S9 E19)
17:00

Property Brothers (S2 E11)

Property Brothers (S2 E11)
18:00

Gold Rush (S3 E3)

Gold Rush (S3 E3)
19:00

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E3)

Arga snickaren med Adam Alsing (S2 E3)
19:55

Gränsbevakarna Australien (S9 E20)

Gränsbevakarna Australien (S9 E20)
20:30

Gränsbevakarna Australien (S10 E1)

Gränsbevakarna Australien (S10 E1)
21:00

Rock of Ages

play_arrow
Rock of Ages
23:30

Criminal Minds (S13 E6)

Criminal Minds (S13 E6)
00:25

Gränsbevakarna Australien (S9 E20)

Gränsbevakarna Australien (S9 E20)
00:55

Gränsbevakarna Australien (S10 E1)

Gränsbevakarna Australien (S10 E1)
01:25

Gold Rush (S3 E3)

Gold Rush (S3 E3)
02:20

Property Brothers (S2 E11)

Property Brothers (S2 E11)
03:15

Ghost Adventures (S4 E9)

Ghost Adventures (S4 E9)
04:10

Alaska: The Last Frontier

Alaska: The Last Frontier
Torsdag 11/21
06:00

Baggage Battles (S2 E8)

Baggage Battles (S2 E8)
06:20

Baggage Battles (S2 E9)

Baggage Battles (S2 E9)
06:40

Baggage Battles (S2 E10)

Baggage Battles (S2 E10)
07:00

Salvage Hunters (S1 E6)

Salvage Hunters (S1 E6)
07:50

Salvage Hunters (S1 E7)

Salvage Hunters (S1 E7)
08:40

Salvage Hunters (S1 E8)

Salvage Hunters (S1 E8)
09:40

Salvage Hunters (S1 E9)

Salvage Hunters (S1 E9)
10:40

Salvage Hunters (S1 E10)

Salvage Hunters (S1 E10)
11:40

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E2)

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E2)
12:10

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E3)

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E3)
12:40

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E4)

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E4)
13:10

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E5)

Diners, Drive-ins and Dives (S14 E5)
13:40

Property Brothers (S2 E11)

Property Brothers (S2 E11)
14:40

Gold Rush (S3 E3)

Gold Rush (S3 E3)
15:40

Gränsbevakarna Australien (S9 E20)

Gränsbevakarna Australien (S9 E20)
16:10

Gränsbevakarna Australien (S10 E1)

Gränsbevakarna Australien (S10 E1)
16:40

Property Brothers (S2 E12)

Property Brothers (S2 E12)
17:40

Gold Rush (S3 E4)

Gold Rush (S3 E4)
18:40

Top Gear (S3 E7)

Top Gear (S3 E7)
19:55

Gränsbevakarna Australien (S10 E2)

Gränsbevakarna Australien (S10 E2)
20:30

Gränsbevakarna Australien (S10 E3)

Gränsbevakarna Australien (S10 E3)
21:00

Romy och Michele - Blondiner har roligare

Romy och Michele - Blondiner har roligare
23:00

Criminal Minds (S13 E7)

Criminal Minds (S13 E7)
23:55

Gränsbevakarna Australien (S10 E2)

Gränsbevakarna Australien (S10 E2)
00:25

Gränsbevakarna Australien (S10 E3)

Gränsbevakarna Australien (S10 E3)
00:55

Gold Rush (S3 E4)

Gold Rush (S3 E4)
01:55

Property Brothers (S2 E12)

Property Brothers (S2 E12)
02:45

Ghost Adventures (S4 E12)

Ghost Adventures (S4 E12)
03:40

Alaska: The Last Frontier

Alaska: The Last Frontier
04:30

Bering Sea Gold (S6 E7)

Bering Sea Gold (S6 E7)
Fredag 11/22
06:00

Baggage Battles (S2 E10)

Baggage Battles (S2 E10)
06:20

Baggage Battles (S2 E11)

Baggage Battles (S2 E11)
06:45

Baggage Battles (S2 E12)

Baggage Battles (S2 E12)
07:05

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E6)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E6)
07:55

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E7)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E7)
08:40

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E8)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E8)
09:40

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E9)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E9)
10:40

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E10)

Bizarre Foods with Andrew Zimmern (S3 E10)
11:40

Bert the Conqueror (S2 E4)

Bert the Conqueror (S2 E4)
12:10

Bert the Conqueror (S2 E5)

Bert the Conqueror (S2 E5)
12:40

Bert the Conqueror (S2 E6)

Bert the Conqueror (S2 E6)
13:10

Bert the Conqueror (S2 E7)

Bert the Conqueror (S2 E7)
13:40

Property Brothers (S2 E12)

Property Brothers (S2 E12)
14:40

Gold Rush (S3 E4)

Gold Rush (S3 E4)
15:45

Gränsbevakarna Australien (S10 E2)

Gränsbevakarna Australien (S10 E2)
16:15

Gränsbevakarna Australien (S10 E3)

Gränsbevakarna Australien (S10 E3)
16:45

Property Brothers (S2 E13)

Property Brothers (S2 E13)
17:45

Gold Rush (S3 E5)

Gold Rush (S3 E5)
18:45

Top Gear (S3 E8)

Top Gear (S3 E8)
20:00

The Legend of Hercules

play_arrow
The Legend of Hercules
22:00

Maffiabröder

play_arrow
Maffiabröder
01:05

Gold Rush (S3 E5)

Gold Rush (S3 E5)
02:05

Property Brothers (S2 E13)

Property Brothers (S2 E13)
02:55

Ghost Adventures (S4 E13)

Ghost Adventures (S4 E13)
03:50

Alaska: The Last Frontier (S6 E13)

Alaska: The Last Frontier (S6 E13)
04:40

Bering Sea Gold (S6 E8)

Bering Sea Gold (S6 E8)
Kanal 9 is this week airing Property Brothers, Gold Rush, Gränsbevakarna Australien, Top Gear, Criminal Minds, Ghost Adventures, Alaska, Bering Sea Gold, Baggage Battles, Bizarre Foods with Andrew Zimmern, Bert the Conqueror, Deadliest Catch, Hotel Impossible, Arga snickaren med Adam Alsing, Grand Designs, The Walking Dead, CSI, Expedition Unknown, Fast N' Loud, Texas Flip N Move, Mythbusters, Restaurant, Ultimate Survival, Salvage Hunters, Diners, Drive-ins and Dives, Entourage, The Guardian , Wolves at the Door, Rock of Ages, Romy och Michele - Blondiner har roligare, The Legend of Hercules, Maffiabröder

Kanal 9 i dag
Kanal 9 i kväll