Sex med Smail och Frida !

Sex med Smail och Frida !

Sex med Smail och Frida !
Sex med Small och Frida !

Sex med Small och Frida !

Sex med Small och Frida !
Johaug: Jag har sagt hela sanningen !

Johaug: Jag har sagt hela sanningen !

Johaug: Jag har sagt hela sanningen !
Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

SF-kanalen tv-guide fra 16/2 2019 to 24/2 2019

Lördag 2/16
13:00

Arn - Tempelridderen

Episk drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin
Arn - Tempelridderen
15:15

I skyggen af varmen

Drama med Malin Crepin og Joel Kinnaman.
I skyggen af varmen
16:45

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
18:30

Godnat hr. vagabond

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Godnat hr. vagabond
19:00

Kajsa Kavat

Børnefilm med Mathilda Lindgren og Majlis Granlund.
Kajsa Kavat
19:45

Det nye land

Drama med Mike Almayehu og Michalis Koutsogiannakis.
Det nye land
22:00

Julie

Svensk drama fra 2013 med Nadja Mirmiran og Björn Bengtsson.
Julie
23:45

Jack

Drama med Göran Stangertz og Kjell Bergqvist.
Jack
01:40

Selskabsrejser

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Selskabsrejser
03:25

Jorden rundt med Fanny Hill

Svensk komedie fra 1975 med Shirley Corrigan.
Jorden rundt med Fanny Hill
Söndag 2/17
05:00

To tossede rekrutter 3

Svensk komedie fra 1951 med Gus Dahlström.
To tossede rekrutter 3
07:05

Tjorven och Mysak

Svensk børnefilm fra 1966 med Maria Johansson and Torsten Lilli Crona.
Tjorven och Mysak
08:40

Jönsson-ligaen junior på sommerlejr

Familiefilm med Conrad Cronheim og Anton Pettersson.
Jönsson-ligaen junior på sommerlejr
10:05

Kalle Blomkvist og Rasmus

Familiefilm med Malte Forsberg og Totte Steneby.
Kalle Blomkvist og Rasmus
11:20

Cornelis

Svensk biografi fra 2010 med Hans-Erik Dyvik Husby og Malin Crépin.
play_arrow
Cornelis
13:00

Arn - Riget ved vejens ende

Drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin.
Arn - Riget ved vejens ende
15:00

Julie

Svensk drama fra 2013 med Nadja Mirmiran og Björn Bengtsson.
Julie
16:45

Et øje rødt

Komedie med Youssef Skhayri og Hassan Brijany.
Et øje rødt
18:15

Fra og med hr. Gunnar Papphammar

Svensk komedie fra 1981 af og med Gösta Ekman.
Fra og med hr. Gunnar Papphammar
19:00

Elvira Madigan

Drama med Thommy Berggren og Pia Degermark.
play_arrow
Elvira Madigan
20:25

Among Us

Svensk drama fra 2010 med Michael Nyqvist og Izabella Scorupco.
Among Us
22:00

Paradiset

Thriller med Helena Bergström og Brasse Brännström.
Paradiset
23:55

Klippet

Svensk drama fra 1982 med Pierre Lindstedt og Kjell Bergqvist.
Klippet
01:30

Kronvidnet

Svensk dramathriller med Gösta Ekman og Marika Lagercrantz.
Kronvidnet
03:15

En passion

Svensk drama fra 1969 med Max von Sydow.
play_arrow
En passion
04:55

To tossede rekrutter 5

Svensk komedie fra 1955 med Curt Åström.
To tossede rekrutter 5
Måndag 2/18
08:05

LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn

Svensk børnefilm fra 2008 med Teodor Runsjö og Mathilda Grahn.
LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn
09:40

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
11:05

The Importance of Tying Your Own Shoes

Svensk komediedrama fra 2011 med Vanna Rosenberg og Sverrir Gudnason.
The Importance of Tying Your Own Shoes
12:45

Jönsson-Banden får Guldfeber

Svensk komedie fra 1984 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden får Guldfeber
14:20

Livet i 8 bitar

Komedie med Sunil Munshi og Kjell Bergqvist.
Livet i 8 bitar
15:45

Reine og Mimmi i fjeldet

Komedie med Bertram Heribertson og Ing-Marie Carlsson.
Reine og Mimmi i fjeldet
17:20

Alle tiders Kalle

Svensk familiekomedie fra 1972 med Sickan Carlsson.
Alle tiders Kalle
19:00

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
20:20

Kuropholdet

Svensk komedie fra 2000 af og med Lasse Åberg.
Kuropholdet
22:00

Sådan er livet

Svensk drama fra 1996 med Helena Bergström og Lena Nyman.
Sådan er livet
00:10

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
01:55

Sidste dans

Svensk thrillerdrama fra 1993 med Helena Bergström.
Sidste dans
03:45

Ravnekvarteret

Drama med Thommy Berggren og Keve Hjelm.
Ravnekvarteret
Tisdag 2/19
05:25

To tossede rekrutter 6

Svensk komedie fra 1957 med Curt Åström.
To tossede rekrutter 6
07:05

Du er skrupskør, Madicken

Svensk børnefilm fra 1979 efter Astrid Lindgrens historie.
Du er skrupskør, Madicken
08:45

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
10:05

Scener ur ett kändisskap

Svensk mockumentary fra 2009.
Scener ur ett kändisskap
11:40

Under solen

Drama med Rolf Lassgård.
Under solen
13:50

Gossip

Drama med Pernilla August og Helena Bergström.
play_arrow
Gossip
16:00

Gräsänklingar

Komedi med Gösta Ekman og Janne "Loffe" Carlsson.
Gräsänklingar
17:35

Spilopmageren Kalle

Svensk komedie fra 1973 med Sickan Carlsson og Sten-Åke Cederhök.
Spilopmageren Kalle
19:00

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
20:25

En forelskelse

Svensk romantisk drama fra 2001 af Mats Arehn.
En forelskelse
22:00

Rancid

Svensk-amerikansk thriller fra 2004 med Matthew Settle.
play_arrow
Rancid
23:50

Linas (hemmelige) bog

Dramakomedie med Mylaine Hedreul og Lovisa Onnermark.
Linas (hemmelige) bog
01:20

Nedtælling

Thriller med Helena Bergström og Örjan Ramberg.
Nedtælling
03:25

Barnevognen

Svensk drama fra 1963 af Bo Widerberg.
Barnevognen
Onsdag 2/20
05:00

To tossede rekrutter 7

Svensk komedie fra 1959 med Stig Grybe.
To tossede rekrutter 7
08:30

Olsenbanden Junior og cornflakeskuppet

Familiekomedie med Kalle Eriksson og Jonathan Flumée.
Olsenbanden Junior og cornflakeskuppet
09:55

Linas (hemmelige) bog

Dramakomedie med Mylaine Hedreul og Lovisa Onnermark.
Linas (hemmelige) bog
11:25

Udvandrerne

Svensk drama fra 1971 med Max von Sydow og Liv Ullman.
play_arrow
Udvandrerne
14:30

Pas på fjolserne

Dramakomedie med Rakel Wärmländer og Nina Zanjani.
Pas på fjolserne
16:10

Kalabaliken i Bender

Komedie med Gösta Ekman og Lasse Åberg.
Kalabaliken i Bender
17:45

Lotte fra Ballademagergade

Svensk børnefilm fra 1992 med Claes Malmberg
Lotte fra Ballademagergade
19:00

Yrrol

Komedie med Suzanne Reuter og Peter Dalle.
Yrrol
20:25

Sejled' op ad åen

Svensk komedie fra 1981 med Janne "Loffe" Carlsson og Kim Anderzon.
Sejled' op ad åen
22:00

Her har du dit liv

Svensk drama fra 1966 af Jan Troell og med Eddie Axberg.
Her har du dit liv
00:45

I skyggen af varmen

Drama med Malin Crepin og Joel Kinnaman.
I skyggen af varmen
02:15

Paradiset

Thriller med Helena Bergström og Brasse Brännström.
Paradiset
04:10

Elvira Madigan

Drama med Thommy Berggren og Pia Degermark.
play_arrow
Elvira Madigan
Torsdag 2/21
05:40

To tossede rekrutter 8

Svensk komedie fra 1977 med Staffan Götestam.
To tossede rekrutter 8
07:20

Pelle flytter til Komfusenbo

Svensk familiefilm fra 1990 med Lena Endre.
Pelle flytter til Komfusenbo
07:50

Krakel Spektakel

Svensk familiefilm fra 2014 med Lea Stojanov.
Krakel Spektakel
09:10

Agnes Cecilia - en sælsom historie

Dramathriller med Gloria Tapia og Stina Ekblad.
Agnes Cecilia - en sælsom historie
11:20

Rosa: The Movie

Svensk familiekomedie fra 2007 med Anna Ryrberg.
Rosa: The Movie
12:45

Nybyggerne

Svensk drama fra 1972 med Max von Sydow og Liv Ullman.
play_arrow
Nybyggerne
16:00

Min kones første elsker

Svensk dramakomedie fra 2006 med Marika Lagercrantz.
Min kones første elsker
17:35

Lotte flytter hjemmefra

Svensk børnefilm fra 1993 efter Astrid Lindgrens historie.
Lotte flytter hjemmefra
19:00

Sean Banan inuti Seanfrika

Svensk komedie fra 2012 med Sean Banan.
play_arrow
Sean Banan inuti Seanfrika
20:25

Göta kanal 2: Kanalkampen

Svensk komedie fra 2006 med Janne "Loffe" Carlsson og Eva Röse.
Göta kanal 2: Kanalkampen
22:00

Så olika

Svensk komediedrama fra 2009 med Ingela Olsson.
Så olika
23:45

Julie

Svensk drama fra 2013 med Nadja Mirmiran og Björn Bengtsson.
Julie
01:30

Slutspil

Svensk komedie fra 1997 med Anders Lundin og Lennart Jähkel.
Slutspil
02:50

Ådalen 31

Drama af Bo Widerberg.
Ådalen 31
04:40

En fyr og en pige

Komedie fra 1975 med Brasse Brännström.
En fyr og en pige
Fredag 2/22
07:50

Jim og piraterne Blom

Familiefilm af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Jim og piraterne Blom
09:20

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
11:05

Et øje rødt

Komedie med Youssef Skhayri og Hassan Brijany.
Et øje rødt
12:35

Englegård - næste sommer

Dramakomedie med Helena Bergström og Rickard Wolff.
Englegård - næste sommer
14:50

Kid Svensk

Drama med Miia Saarinen og Jim Rautiainen.
Kid Svensk
16:15

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
17:35

Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt

Familiefilm med Malte Forsberg og Cleas Malmberg.
Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt
19:00

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
20:30

Göta kanal 3

Svensk komedie fra 2009 med Janne "Loffe" Carlsson.
Göta kanal 3
22:00

Mörkt vatten

Svensk thriller fra 2012 med Helena Sandeberg.
play_arrow
Mörkt vatten
23:20

30. november

Drama med Göran Gillinger og María Celedonio.
30. november
01:15

Borkmanns punkt

Kriminaldrama med Sven Wollter og Eva Rexed.
Borkmanns punkt
02:45

Manden på taget

Thriller med Carl Gustaf Lindstedt og Sven Wollter.
play_arrow
Manden på taget
04:35

Frøken Julie

Svensk drama fra 1951 med Anita Björk og Ulf Palme.
Frøken Julie
Lördag 2/23
07:55

Karlsson på taget

Svensk børnefilm fra 2002 efter Astrid Lindgrens roman.
Karlsson på taget
09:10

Under solen

Drama med Rolf Lassgård.
Under solen
11:15

Julie

Svensk drama fra 2013 med Nadja Mirmiran og Björn Bengtsson.
Julie
13:00

Brylluppet

Svensk komedie fra 1973 med Stellan Skarsgård.
Brylluppet
14:35

En fyr og en pige

Komedie fra 1975 med Brasse Brännström.
En fyr og en pige
16:10

LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn

Svensk børnefilm fra 2008 med Teodor Runsjö og Mathilda Grahn.
LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn
17:45

Kalle Blomkvist og Rasmus

Familiefilm med Malte Forsberg og Totte Steneby.
Kalle Blomkvist og Rasmus
19:00

Bus til Italien

Svensk drama fra 2005 med Livia Millhagen og Adam Pålsson.
Bus til Italien
20:30

Scener ur ett kändisskap

Svensk mockumentary fra 2009.
Scener ur ett kändisskap
22:00

Hypnotisøren

Svensk krimithriller fra 2012 af Lasse Hallström.
play_arrow
Hypnotisøren
00:00

9 millimeter

Action med Paolo Roberto og Rebecca Facey.
9 millimeter
01:40

Münsters sag

Kriminaldrama med Sven Wollter og Thomas Hanzon.
Münsters sag
03:10

Manden fra Mallorca

Svensk thriller fra 1984 med Sven Wollter og Tomas von Brömssen.
Manden fra Mallorca
SF Kanalen giver dig alle de elskede filmklassikere fra Svensk Filmindustri. oversigten over programmer finder du her på siden. Så uanset om du er til ‘Emil fra Lønneberg’ eller ‘Arn - Tempelridderen’, så kan du finde det på SF Kanalen. Stribevis af kvalitetsfilm fra den svenske filmproducent.

SF-kanalen is this week airing Uanset hvad er han stendød, Arn - Tempelridderen, I skyggen af varmen, Hundetricket, Godnat hr. vagabond, Kajsa Kavat, Det nye land, Julie, Jack, Selskabsrejser, Jorden rundt med Fanny Hill, To tossede rekrutter 3, Tjorven och Mysak, Jönsson-ligaen junior på sommerlejr, Kalle Blomkvist og Rasmus, Cornelis, Arn - Riget ved vejens ende, Et øje rødt, Fra og med hr. Gunnar Papphammar, Elvira Madigan, Among Us, Paradiset, Klippet, Kronvidnet, En passion, To tossede rekrutter 5, LasseMajas detektivbureau - Kamæleonens hævn, A Thousand Times Stronger, The Importance of Tying Your Own Shoes, Jönsson-Banden får Guldfeber, Livet i 8 bitar, Reine og Mimmi i fjeldet, Alle tiders Kalle, Kommissær Speck, Kuropholdet, Sådan er livet, Sidste dans, Ravnekvarteret, To tossede rekrutter 6, Du er skrupskør, Madicken, Peddersen og Findus Fornemt besøg, Scener ur ett kändisskap, Under solen, Gossip, Gräsänklingar, Spilopmageren Kalle, Efterårsmanøvre, En forelskelse, Rancid, Linas (hemmelige) bog, Nedtælling, Barnevognen, To tossede rekrutter 7, Olsenbanden Junior og cornflakeskuppet, Udvandrerne, Pas på fjolserne, Kalabaliken i Bender, Lotte fra Ballademagergade, Yrrol, Sejled' op ad åen, Her har du dit liv, To tossede rekrutter 8, Pelle flytter til Komfusenbo, Krakel Spektakel, Agnes Cecilia - en sælsom historie, Rosa: The Movie, Nybyggerne, Min kones første elsker, Lotte flytter hjemmefra, Sean Banan inuti Seanfrika, Göta kanal 2: Kanalkampen, Så olika, Slutspil, Ådalen 31, En fyr og en pige, Jim og piraterne Blom, Englegård - næste sommer, Kid Svensk, Kalle Blomkvist - mesterdetektiven lever farligt, Svensson Svensson - filmen, Göta kanal 3, Mörkt vatten, 30. november, Borkmanns punkt, Manden på taget, Frøken Julie, Karlsson på taget, Brylluppet, Bus til Italien, Hypnotisøren, 9 millimeter, Münsters sag, Manden fra Mallorca

SF-kanalen i dag
SF-kanalen i kväll