Sex med Smail och Frida !

Sex med Smail och Frida !

Sex med Smail och Frida !
Sex med Small och Frida !

Sex med Small och Frida !

Sex med Small och Frida !
Johaug: Jag har sagt hela sanningen !

Johaug: Jag har sagt hela sanningen !

Johaug: Jag har sagt hela sanningen !
Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

SF-kanalen tv-guide fra 21/10 2018 to 29/10 2018

Söndag 10/21
17:20

Kuropholdet

Svensk komedie fra 2000 af og med Lasse Åberg.
Kuropholdet
19:00

Tidsrejsen

Svensk komedie fra 2011 af og med Lasse Åberg.
Tidsrejsen
20:35

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
22:00

Sommeren med Monika

Drama med Harriet Andersson og Lars Ekborg.
Sommeren med Monika
23:35

Svalen, katten, rosen, døden

Svensk krimidrama fra 2006 med Sven Wolter.
Svalen, katten, rosen, døden
01:05

Den tredje bølge

Actionthriller med Jakob Eklund og Irina Björklund.
Den tredje bølge
03:00

Manden på taget

Thriller med Carl Gustaf Lindstedt og Sven Wollter.
Manden på taget
04:50

En forelskelse

Svensk romantisk drama fra 2001 af Mats Arehn.
En forelskelse
Måndag 10/22
09:05

Reine og Mimmi i fjeldet

Komedie med Bertram Heribertson og Ing-Marie Carlsson.
Reine og Mimmi i fjeldet
10:40

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
12:20

To fyre og en pige

Komedie med Brasse Brännström og Magnus Härenstam.
To fyre og en pige
14:10

Prinsessa

Dramakomedie med Zandra Andersson og Moa Silén.
Prinsessa
15:40

Pas på fjolserne

Dramakomedie med Rakel Wärmländer og Nina Zanjani.
Pas på fjolserne
17:20

At være John-John

Drama med David Tainton och Lina Englund.
At være John-John
19:00

Pas på Jönsson-Banden!

Svensk komedie fra 1981 med Gösta Ekman.
Pas på Jönsson-Banden!
20:35

Livet i 8 bitar

Komedie med Sunil Munshi og Kjell Bergqvist.
Livet i 8 bitar
22:00

Sommerleg

Svensk romantisk drama fra 1951 med Maj-Britt Nilsson.
Sommerleg
23:35

Livvagterne

Actionthriller med Jakob Eklund og Samuel Fröler.
Livvagterne
01:30

Hata Göteborg

Dramakomedi med Andreas Karoliussen og Nicolaj Schröder.
Hata Göteborg
02:55

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
04:20

Ravnekvarteret

Drama med Thommy Berggren og Keve Hjelm.
Ravnekvarteret
Tisdag 10/23
07:35

Jim og piraterne Blom

Familiefilm af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Jim og piraterne Blom
09:05

Voksne mennesker

Svensk komedie fra 1999 med Felix Herngren og Mikael Persbrandt.
Voksne mennesker
10:40

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
12:20

Pas på fjolserne

Dramakomedie med Rakel Wärmländer og Nina Zanjani.
Pas på fjolserne
14:00

Selskabsrejser

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Selskabsrejser
15:45

Selskabsrejsen 2

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Selskabsrejsen 2
17:20

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
19:00

Jönsson-Banden og Dynamit-Harry

Svensk komedie fra 1982 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden og Dynamit-Harry
20:40

Fjorton suger

Drama med Elin Ahlberg og Jesper Fridh.
Fjorton suger
22:00

Mens kvinder venter

Svensk drama fra 1952 med Anita Björk. Instrueret af Ingmar Bergman.
Mens kvinder venter
23:45

Gossip

Drama med Pernilla August og Helena Bergström.
Gossip
01:55

Æblekrigen

Komedie med Per Grundén og Gösta Ekman.
Æblekrigen
03:35

Hul i broho'det

Svensk komedie fra 1965 med Monica Zetterlund og Gösta Ekman.
Hul i broho'det
Onsdag 10/24
05:15

Under solen

Drama med Rolf Lassgård.
Under solen
07:20

Ulvepigen Misa Min

Familiefilm med Kim Jansson og Pierre Lindstedt.
Ulvepigen Misa Min
08:40

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
10:20

Arn - Tempelridderen

Episk drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin
Arn - Tempelridderen
12:35

Amatører til søs

Komedi med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Amatører til søs
14:20

Reine og Mimmi i fjeldet

Komedie med Bertram Heribertson og Ing-Marie Carlsson.
Reine og Mimmi i fjeldet
15:55

Voksne mennesker

Svensk komedie fra 1999 med Felix Herngren og Mikael Persbrandt.
Voksne mennesker
17:30

Prinsessa

Dramakomedie med Zandra Andersson og Moa Silén.
Prinsessa
19:00

Jönsson-Banden får Guldfeber

Svensk komedie fra 1984 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden får Guldfeber
20:40

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
22:00

Scener fra et ægteskab

Svensk drama fra 1973 med Liv Ullmann og Erland Josephson.
Scener fra et ægteskab
00:45

1939

Svensk drama fra 1989 med Helena Bergström og Helene Egelund.
1939
03:45

Kronvidnet

Svensk dramathriller med Gösta Ekman og Marika Lagercrantz.
Kronvidnet
Torsdag 10/25
05:30

Englegård - næste sommer

Dramakomedie med Helena Bergström og Rickard Wolff.
Englegård - næste sommer
07:45

Det nye land

Drama med Mike Almayehu og Michalis Koutsogiannakis.
Det nye land
10:00

Arn - Riget ved vejens ende

Drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin.
play_arrow
Arn - Riget ved vejens ende
12:05

Jeg er med barn

Svensk komedie fra 1979 af Lasse Hallström med Magnus Härenstam.
Jeg er med barn
13:50

To fyre og en pige

Komedie med Brasse Brännström og Magnus Härenstam.
To fyre og en pige
15:40

Manden fra Mallorca

Svensk thriller fra 1984 med Sven Wollter og Tomas von Brömssen.
Manden fra Mallorca
17:20

Reine og Mimmi i fjeldet

Komedie med Bertram Heribertson og Ing-Marie Carlsson.
Reine og Mimmi i fjeldet
19:00

Jönsson-Banden vender tilbage

Svensk komedie fra 1986 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden vender tilbage
20:30

Hans og hendes

Svensk drama fra 2001 med Jonas Karlsson og Johanna Sällström.
Hans og hendes
22:00

Skammen

Drama med Liv Ullmann og Max von Sydow.
Skammen
23:40

Svalen, katten, rosen, døden

Svensk krimidrama fra 2006 med Sven Wolter.
Svalen, katten, rosen, døden
01:10

At være John-John

Drama med David Tainton och Lina Englund.
At være John-John
02:50

Manden på taget

Thriller med Carl Gustaf Lindstedt og Sven Wollter.
play_arrow
Manden på taget
04:40

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
Fredag 10/26
08:10

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
09:55

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
11:20

Ulvepigen Misa Min

Familiefilm med Kim Jansson og Pierre Lindstedt.
Ulvepigen Misa Min
12:40

Æblekrigen

Komedie med Per Grundén og Gösta Ekman.
Æblekrigen
14:20

Voksne mennesker

Svensk komedie fra 1999 med Felix Herngren og Mikael Persbrandt.
Voksne mennesker
15:55

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
17:20

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
19:00

Jönsson-Banden på Mallorca

Svensk komedie med Gösta Ekman og Ulf Brunnberg.
Jönsson-Banden på Mallorca
20:35

Hata Göteborg

Dramakomedi med Andreas Karoliussen og Nicolaj Schröder.
Hata Göteborg
22:00

En passion

Svensk drama fra 1969 med Max von Sydow.
En passion
23:40

Arn - Tempelridderen

Episk drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin
play_arrow
Arn - Tempelridderen
01:55

Arn - Riget ved vejens ende

Drama med Joakim Nätterqvist og Sofia Helin.
play_arrow
Arn - Riget ved vejens ende
04:00

Pas på fjolserne

Dramakomedie med Rakel Wärmländer og Nina Zanjani.
Pas på fjolserne
Lördag 10/27
07:35

Selskabsrejser

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Selskabsrejser
09:20

Agnes Cecilia - en sælsom historie

Dramathriller med Gloria Tapia og Stina Ekblad.
Agnes Cecilia - en sælsom historie
11:30

Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko

Svensk ungdomsfilm med Ellen Fjæstad og Carl-Robert Holmer-Kårell.
Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko
13:00

Jönsson-Banden og Dynamit-Harry

Svensk komedie fra 1982 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden og Dynamit-Harry
14:40

Jönsson-Banden får Guldfeber

Svensk komedie fra 1984 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden får Guldfeber
16:20

Kommissær Speck

Svensk actionsatire fra 2010 med Leif Andrèe og Johan Hedenberg.
Kommissær Speck
17:40

Fjorton suger

Drama med Elin Ahlberg og Jesper Fridh.
Fjorton suger
19:00

Kidz in da Hood

Svensk familiefilm fra 2006 med Gustaf Skarsgård.
Kidz in da Hood
20:30

Yrrol

Komedie med Suzanne Reuter og Peter Dalle.
Yrrol
22:00

Havnebyens fristelser

Svensk drama fra 1948 med Nine-Christine Jönsson.
Havnebyens fristelser
23:35

Hem Ljuva Hem

Drama med Michael Nyqvist og Kristina Törnqvist.
Hem Ljuva Hem
01:10

Slutspil

Svensk komedie fra 1997 med Anders Lundin og Lennart Jähkel.
Slutspil
02:30

To fyre og en pige

Komedie med Brasse Brännström og Magnus Härenstam.
To fyre og en pige
03:20

Svalen, katten, rosen, døden

Svensk krimidrama fra 2006 med Sven Wolter.
Svalen, katten, rosen, døden
Söndag 10/28
07:40

Børnene fra Frostmofjeldet

Svensk børnefilm fra 1945 af Rolf Husberg.
Børnene fra Frostmofjeldet
09:20

Jim og piraterne Blom

Familiefilm af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Jim og piraterne Blom
10:50

Loranga, Masarin og Dartanjang

Familiefilm med Dan Ekborg og Dietmann Ludvig.
Loranga, Masarin og Dartanjang
11:45

Peddersen & Findus Det kattens år

Børnefilm.
Peddersen & Findus Det kattens år
13:00

Jönsson-Banden og Dynamit-Harry

Svensk komedie fra 1982 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden og Dynamit-Harry
14:40

Jönsson-Banden på Mallorca

Svensk komedie med Gösta Ekman og Ulf Brunnberg.
Jönsson-Banden på Mallorca
16:15

Ulvepigen Misa Min

Familiefilm med Kim Jansson og Pierre Lindstedt.
Ulvepigen Misa Min
17:35

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
19:00

Uanset hvad er han stendød

Svensk komedie fra 2000 med Peter Haber.
Uanset hvad er han stendød
20:30

Linas (hemmelige) bog

Dramakomedie med Mylaine Hedreul og Lovisa Onnermark.
Linas (hemmelige) bog
22:00

Fra marionetternes liv

Vesttysk drama fra 1980 med Robert Atzorn.
Fra marionetternes liv
23:40

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
01:15

1939

Svensk drama fra 1989 med Helena Bergström og Helene Egelund.
1939
SF Kanalen giver dig alle de elskede filmklassikere fra Svensk Filmindustri. oversigten over programmer finder du her på siden. Så uanset om du er til ‘Emil fra Lønneberg’ eller ‘Arn - Tempelridderen’, så kan du finde det på SF Kanalen. Stribevis af kvalitetsfilm fra den svenske filmproducent.

SF-kanalen is this week airing Den ufrivillige golfspiller, Kuropholdet, Tidsrejsen, Svensson Svensson - filmen, Sommeren med Monika, Svalen, katten, rosen, døden, Den tredje bølge, Manden på taget, En forelskelse, Reine og Mimmi i fjeldet, Mit Liv som Hund, To fyre og en pige, Prinsessa, Pas på fjolserne, At være John-John, Pas på Jönsson-Banden!, Livet i 8 bitar, Sommerleg, Livvagterne, Hata Göteborg, Efterårsmanøvre, Ravnekvarteret, Jim og piraterne Blom, Voksne mennesker, Hundetricket, Selskabsrejser, Selskabsrejsen 2, Jönsson-Banden og Dynamit-Harry, Fjorton suger, Mens kvinder venter, Gossip, Æblekrigen, Hul i broho'det, Under solen, Ulvepigen Misa Min, Mamma, Pappa, Barn, Arn - Tempelridderen, Amatører til søs, Jönsson-Banden får Guldfeber, Kommissær Speck, Scener fra et ægteskab, 1939, Kronvidnet, Englegård - næste sommer, Det nye land, Arn - Riget ved vejens ende, Jeg er med barn, Manden fra Mallorca, Jönsson-Banden vender tilbage, Hans og hendes, Skammen, A Thousand Times Stronger, Jönsson-Banden på Mallorca, En passion, Agnes Cecilia - en sælsom historie, Eva & Adam - fyra födelsedagar och ett fiasko, Kidz in da Hood, Yrrol, Havnebyens fristelser, Hem Ljuva Hem, Slutspil, Børnene fra Frostmofjeldet, Loranga, Masarin og Dartanjang, Peddersen & Findus Det kattens år, Uanset hvad er han stendød, Linas (hemmelige) bog, Fra marionetternes liv

SF-kanalen i dag
SF-kanalen i kväll