Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner
Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!
Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet
Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

DR3 tv-guide fra 18/7 2018 to 26/7 2018

Onsdag 7/18
23:20

Ekstrem verden - Ross Kemp i Manila

Ekstrem verden - Ross Kemp i Manila
00:05

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
00:50

Desperat dating - ung i Kina

Desperat dating - ung i Kina
01:40

På grænsen: Politik

På grænsen: Politik
02:10

På grænsen: Børn

På grænsen: Børn
02:40

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
03:35

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
04:35

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
Torsdag 7/19
06:00

Morgengymnastikken: Ryg & lænd, faste lår og kontorkrop

Morgengymnastikken: Ryg & lænd, faste lår og kontorkrop
11:05

Skam III (5:10)

Skam III (5:10)
11:35

Skam III (6:10)

Skam III (6:10)
11:55

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
12:35

På grænsen: Politik

På grænsen: Politik
13:00

På grænsen: Børn

På grænsen: Børn
13:30

Løvernes kamp i Botswana

Løvernes kamp i Botswana
14:20

Den russiske ambassadør (7:10)

Den russiske ambassadør (7:10)
15:05

Den russiske ambassadør (8:10)

Den russiske ambassadør (8:10)
15:50

Skide homo (3:5)

Skide homo (3:5)
16:20

Desperat dating - ung i Kina

Desperat dating - ung i Kina
17:10

Line dater Norge (3:6)

Line dater Norge (3:6)
17:40

Når kemien passer (4:6) - Scoretricks

Når kemien passer (4:6) - Scoretricks
18:25

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
19:05

Skam III (7:10)

Skam III (7:10)
19:25

Skam III (8:10)

Skam III (8:10)
20:00

Gør ikke dette hjemme (5:6)

Gør ikke dette hjemme (5:6)
20:30

Kampen om livet - kan bakterier helbrede os?

Kampen om livet - kan bakterier helbrede os?
21:00

I blodet

Dansk spillefilm fra 2016
I blodet
22:40

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
23:25

Gør ikke dette hjemme (4:6)

Gør ikke dette hjemme (4:6)
00:00

X Games Minneapolis: Skateboard Vert kvalifikation (m), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Vert kvalifikation (m), direkte
01:30

Sådan bliver du rig - ung i Kina

Sådan bliver du rig - ung i Kina
02:25

På grænsen: Den kulørte presse

På grænsen: Den kulørte presse
02:55

På grænsen: Turisme

På grænsen: Turisme
03:25

På grænsen: Skønhed

På grænsen: Skønhed
04:00

X Games Minneapolis: Skateboard Vert finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Vert finale (m), direkte
Lördag 7/21
06:00

Morgengymnastikken: Dancehall, hiphop og diskodans

Morgengymnastikken: Dancehall, hiphop og diskodans
06:30

Morgengymnastikken: Guns, graviditetstræning og flad mave

Morgengymnastikken: Guns, graviditetstræning og flad mave
11:15

Dyrenes syv dødssynder (6:7)

Dyrenes syv dødssynder (6:7)
12:00

Dyrenes syv dødssynder (7:7)

Dyrenes syv dødssynder (7:7)
12:45

Ret ind eller forsvind - ung i Kina

Ret ind eller forsvind - ung i Kina
13:35

Desperat dating - ung i Kina

Desperat dating - ung i Kina
14:30

Sådan bliver du rig - ung i Kina

Sådan bliver du rig - ung i Kina
15:25

Gør ikke dette hjemme (5:6)

Gør ikke dette hjemme (5:6)
15:55

Line dater Norge (3:6)

Line dater Norge (3:6)
16:25

Når kemien passer (4:6) - Scoretricks

Når kemien passer (4:6) - Scoretricks
17:05

Divatvillingerne (4:7)

Divatvillingerne (4:7)
17:25

Skide homo (3:5)

Skide homo (3:5)
17:50

Ellen

Ellen
19:00

X Games Minneapolis: Moto X Step Up finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Moto X Step Up finale (m), direkte
20:30

X Games Minneapolis: Skateboard Park finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Park finale (m), direkte
22:45

X Games Minneapolis: Skateboard Street finale (k), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Street finale (k), direkte
00:00

The Graham Norton Show

The Graham Norton Show
01:00

X Games Minneapolis: BMX Dirt finale (m), direkte

X Games Minneapolis: BMX Dirt finale (m), direkte
02:15

X Games Minneapolis: Moto X Best Whip finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Moto X Best Whip finale (m), direkte
02:45

X Games Minneapolis: Moto X Best Trick finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Moto X Best Trick finale (m), direkte
03:30

X Games Minneapolis: Skateboard Big Air finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Big Air finale (m), direkte
Söndag 7/22
06:00

Morgengym: Tømmermændstræning, træning for to og vaskebræt

Morgengym: Tømmermændstræning, træning for to og vaskebræt
06:30

Morgengymnastikken: Akroyoga, yoga og mormorarme

Morgengymnastikken: Akroyoga, yoga og mormorarme
09:35

Family Guy

Family Guy
09:55

Family Guy

Family Guy
10:20

Family Guy

Family Guy
10:40

Family Guy

Family Guy
11:05

Family Guy

Family Guy
11:25

Blank (1)

Blank (1)
12:10

Blank (2)

Blank (2)
12:40

Blank (3)

Blank (3)
13:10

Blank (4)

Blank (4)
13:45

Blank (5)

Blank (5)
14:05

Blank (6)

Blank (6)
14:20

Blank (7)

Blank (7)
14:50

Blank (8)

Blank (8)
15:15

Blank (9)

Blank (9)
15:40

Kampen om livet - kan bakterier helbrede os?

Kampen om livet - kan bakterier helbrede os?
16:10

Austin Powers in Goldmember

Amerikansk komedie fra 2002
Austin Powers in Goldmember
17:40

Den blå planet II (4:7)

Den blå planet II (4:7)
18:30

X Games Minneapolis: Flat Track Racing & Hooligan finale., direkte

X Games Minneapolis: Flat Track Racing & Hooligan finale., direkte
20:00

X Games Minneapolis: Skateboard Park finale (k), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Park finale (k), direkte
21:15

X Games Minneapolis: Skateboard Street finale (m), direkte

X Games Minneapolis: Skateboard Street finale (m), direkte
22:30

X Games Minneapolis: BMX Park finale (m), direkte

X Games Minneapolis: BMX Park finale (m), direkte
00:00

Ripper Street (1)

Ripper Street (1)
00:50

Ripper Street (2)

Ripper Street (2)
01:40

DR3 Dok: USA's mærkeligste familie

DR3 Dok: USA's mærkeligste familie
02:30

På grænsen: Penge

På grænsen: Penge
03:00

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
04:00

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
04:55

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
Måndag 7/23
06:00

Morgengymnastikken: Tonet krop, løbeteknik og fridans

Morgengymnastikken: Tonet krop, løbeteknik og fridans
10:55

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
11:35

På grænsen: Skønhed

På grænsen: Skønhed
12:05

På grænsen: Penge

På grænsen: Penge
12:35

Når kemien passer (4:6) - Scoretricks

Når kemien passer (4:6) - Scoretricks
13:15

Geparder - kampen for overlevelse

Geparder - kampen for overlevelse
14:05

Komodo - den giftige ø

Komodo - den giftige ø
14:55

Gør ikke dette hjemme (4:6)

Gør ikke dette hjemme (4:6)
15:25

Ripper Street (1)

Ripper Street (1)
16:15

Ripper Street (2)

Ripper Street (2)
17:05

DR3 Dok: USA's mærkeligste familie

DR3 Dok: USA's mærkeligste familie
17:55

Kampen om livet - kan bakterier helbrede os?

Kampen om livet - kan bakterier helbrede os?
18:25

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
19:05

Skam III (9:10)

Skam III (9:10)
19:25

Skam III (10:10)

Skam III (10:10)
20:00

Skide homo (4:5)

Skide homo (4:5)
20:25

Gaycation: USA

Gaycation: USA
21:30

Line dater Norge (4:6)

Line dater Norge (4:6)
22:00

Deception

Amerikansk thriller-drama fra 2008
play_arrow
Deception
23:40

Når vejr går viralt - de overlevende

Når vejr går viralt - de overlevende
00:20

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
01:00

Ripper Street (3)

Ripper Street (3)
01:50

Ripper Street (4)

Ripper Street (4)
02:40

Sexmordene på Long Island (1:8)

Sexmordene på Long Island (1:8)
03:20

På grænsen: Overvågning

På grænsen: Overvågning
03:50

De smukke drenge (1:6)

De smukke drenge (1:6)
04:20

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
Tisdag 7/24
06:00

Morgengymnastikken: Intervaltræning, kampsport og træning med barn

Morgengymnastikken: Intervaltræning, kampsport og træning med barn
10:30

Skam III (9:10)

Skam III (9:10)
10:50

Skam III (10:10)

Skam III (10:10)
11:20

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
12:00

På grænsen: Overvågning

På grænsen: Overvågning
12:30

De smukke drenge (1:6)

De smukke drenge (1:6)
13:00

Gør ikke dette hjemme (4:6)

Gør ikke dette hjemme (4:6)
13:25

Shark Junction

Shark Junction
14:15

Shark Kill Zone

Shark Kill Zone
15:05

Divatvillingerne (4:7)

Divatvillingerne (4:7)
15:30

Ripper Street (3)

Ripper Street (3)
16:20

Ripper Street (4)

Ripper Street (4)
17:15

Sexmordene på Long Island (1:8)

Sexmordene på Long Island (1:8)
18:00

Skide homo (4:5)

Skide homo (4:5)
18:30

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
19:10

Skam IV (1:10)

Skam IV (1:10)
19:35

Skam IV (2:10)

Skam IV (2:10)
20:00

Ekstrem verden - Ross Kemp i Madagascar

Ekstrem verden - Ross Kemp i Madagascar
20:45

The Graham Norton Show

The Graham Norton Show
21:35

Admission

Amerikansk komediedrama fra 2013
play_arrow
Admission
23:15

Gaycation: USA

Gaycation: USA
00:15

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
00:55

Ripper Street (5)

Ripper Street (5)
01:50

Ripper Street (6)

Ripper Street (6)
02:40

Sexmordene på Long Island (2:8)

Sexmordene på Long Island (2:8)
03:20

De smukke drenge (2:6)

De smukke drenge (2:6)
03:50

De smukke drenge (3:6)

De smukke drenge (3:6)
04:20

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
Onsdag 7/25
06:00

Morgengymnastikken: Latindans, faste baller og bryst & vinger

Morgengymnastikken: Latindans, faste baller og bryst & vinger
10:05

Skam IV (1:10)

Skam IV (1:10)
10:30

Skam IV (2:10)

Skam IV (2:10)
10:50

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
11:30

De smukke drenge (2:6)

De smukke drenge (2:6)
12:00

De smukke drenge (3:6)

De smukke drenge (3:6)
12:30

Skide homo (4:5)

Skide homo (4:5)
12:55

Speed Kills - Jungle

Speed Kills - Jungle
13:45

Speed Kills - Havet

Speed Kills - Havet
14:40

Gaycation: Jamaica

Gaycation: Jamaica
15:25

Ripper Street (5)

Ripper Street (5)
16:20

Ripper Street (6)

Ripper Street (6)
17:15

Sexmordene på Long Island (2:8)

Sexmordene på Long Island (2:8)
17:55

Gør ikke dette hjemme (5:6)

Gør ikke dette hjemme (5:6)
18:25

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
19:10

Skam IV (3:10)

Skam IV (3:10)
19:40

Skam IV (4:10)

Skam IV (4:10)
20:10

Når vejr går viralt - uden varsel!

Når vejr går viralt - uden varsel!
20:50

Når kemien passer (5:6) - Den gode tone

Når kemien passer (5:6) - Den gode tone
21:30

Divatvillingerne (5:7)

Divatvillingerne (5:7)
21:50

What's Your Number?

Amerikansk romantisk komedie fra 2011
play_arrow
What's Your Number?
23:30

Ekstrem verden - Ross Kemp på Vestbredden

Ekstrem verden - Ross Kemp på Vestbredden
00:15

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
00:55

Ripper Street (7)

Ripper Street (7)
01:50

Ripper Street (8)

Ripper Street (8)
02:45

Sexmordene på Long Island (3:8)

Sexmordene på Long Island (3:8)
03:25

De smukke drenge (4:6)

De smukke drenge (4:6)
03:55

De smukke drenge (5:6)

De smukke drenge (5:6)
DR3 er smækfyldt med godt indhold. Det meget blandede program byder på alt fra morgengymnastik til dokumentar, musik, sport og underholdning. Det er her du kan se datingprogrammet ‘Koden til Kærlighed’ eller følge de 4 privilegerede unge mænd i ‘Født til Succes’. Det var også på DR3 at den norske hitserie SKAM blev vist. Deres programoversigt viser et alsidigt indhold henvendt til det yngre publikum.

DR3 is this week airing Skam, Den russiske ambassadør, Skide homo, Line dater Norge, Gør ikke dette hjemme, Dyrenes syv dødssynder, Divatvillingerne, Blank, Den blå planet, Ripper Street, Sexmordene på Long Island, De smukke drenge, Skam IV, Twisted, I blodet, Austin Powers in Goldmember, Deception, Admission, What's Your Number?, Morgengymnastikken: Ryg & lænd, faste lår og kontorkrop, X Games Minneapolis: Skateboard Vert kvalifikation (m), direkte, X Games Minneapolis: Skateboard Vert finale (m), direkte, Morgengymnastikken: Dancehall, hiphop og diskodans, Morgengymnastikken: Guns, graviditetstræning og flad mave, X Games Minneapolis: Moto X Step Up finale (m), direkte, X Games Minneapolis: Skateboard Park finale (m), direkte, X Games Minneapolis: Skateboard Street finale (k), direkte, X Games Minneapolis: BMX Dirt finale (m), direkte, X Games Minneapolis: Moto X Best Whip finale (m), direkte, X Games Minneapolis: Moto X Best Trick finale (m), direkte, X Games Minneapolis: Skateboard Big Air finale (m), direkte, Morgengym: Tømmermændstræning, træning for to og vaskebræt, Morgengymnastikken: Akroyoga, yoga og mormorarme, X Games Minneapolis: Flat Track Racing & Hooligan finale., direkte, X Games Minneapolis: Skateboard Park finale (k), direkte, X Games Minneapolis: Skateboard Street finale (m), direkte, X Games Minneapolis: BMX Park finale (m), direkte, Morgengymnastikken: Tonet krop, løbeteknik og fridans, Morgengymnastikken: Intervaltræning, kampsport og træning med barn, Morgengymnastikken: Latindans, faste baller og bryst & vinger

DR3 i dag
DR3 i kväll