DR1 tv-guide fra 14/10 2019 to 21/10 2019

Tisdag 10/15
06:30

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E2)

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E2)
07:00

Horisont: Greta Thunbergs disciple

Horisont: Greta Thunbergs disciple
07:25

Aftenshowet

Aftenshowet
08:15

Emilie Meng (S1 E2)

Emilie Meng (S1 E2)
09:00

Kender Du Typen? - med stripperstang og biksemad

Kender Du Typen? - med stripperstang og biksemad
09:45

En ny begyndelse II (S2 E5)

En ny begyndelse II (S2 E5)
10:30

Antikkrejlerne med kendisser (113)

Antikkrejlerne med kendisser (113)
11:30

Auktionshuset II (S2 E6)

Auktionshuset II (S2 E6)
12:00

Bonderøven (S2018 E4)

Bonderøven (S2018 E4)
12:45

Kender Du Typen? (S2015 E15)

Kender Du Typen? (S2015 E15)
13:30

Hammerslag - Sommerhuse på Sjællands Odde

Hammerslag - Sommerhuse på Sjællands Odde
14:15

Skattejægerne 2014 (S4 E1)

Skattejægerne 2014 (S4 E1)
14:40

Bergerac: Det onde, en mand har gjort

Bergerac: Det onde, en mand har gjort
15:35

Dommer John Deed (S2 E8)

Dommer John Deed (S2 E8)
17:05

En ny begyndelse II (S2 E6)

En ny begyndelse II (S2 E6)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Under Hammeren

Under Hammeren
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland

Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland
20:45

Gamle mænd i nye forklæder (S1 E1)

Gamle mænd i nye forklæder (S1 E1)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Når forbrydelse ryster os: Bandernes magt

Når forbrydelse ryster os: Bandernes magt
22:25

Beck: Det svage led

Beck: Det svage led
00:00

Taggart: Hemmeligheder (S10 E3)

Taggart: Hemmeligheder (S10 E3)
00:50

Bergerac: Isjomfruen

Bergerac: Isjomfruen
01:40

Kystvagten (S2 E62)

Kystvagten (S2 E62)
02:25

Bonderøven (S2018 E4)

Bonderøven (S2018 E4)
03:10

Kender Du Typen? (S2015 E15)

Kender Du Typen? (S2015 E15)
03:55

Hammerslag - Sommerhuse på Sjællands Odde

Hammerslag - Sommerhuse på Sjællands Odde
04:40

Under Hammeren

Under Hammeren
Onsdag 10/16
06:00

Fra Muld til Guld (S1 E5)

Fra Muld til Guld (S1 E5)
06:30

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E3)

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E3)
07:00

Sundhedsmagasinet: Når kæledyr redder liv

Sundhedsmagasinet: Når kæledyr redder liv
07:25

Aftenshowet

Aftenshowet
08:15

Gamle mænd i nye forklæder (S1 E1)

Gamle mænd i nye forklæder (S1 E1)
09:00

Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland

Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland
09:45

En ny begyndelse II (S2 E6)

En ny begyndelse II (S2 E6)
10:30

Antikkrejlerne med kendisser (114)

Antikkrejlerne med kendisser (114)
11:30

Auktionshuset II (S2 E7)

Auktionshuset II (S2 E7)
12:00

Bonderøven (S2018 E5)

Bonderøven (S2018 E5)
12:45

Kender du typen? (S2016 E1)

Kender du typen? (S2016 E1)
13:30

Hammerslag - Vi elsker parcelhuse

Hammerslag - Vi elsker parcelhuse
14:15

Skattejægerne 2014 (S4 E2)

Skattejægerne 2014 (S4 E2)
14:40

Bergerac: Min ven Charlie

Bergerac: Min ven Charlie
15:35

Dommer John Deed (S2 E9)

Dommer John Deed (S2 E9)
17:05

En ny begyndelse II (S2 E7)

En ny begyndelse II (S2 E7)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Under Hammeren

Under Hammeren
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Bonderøven (9:16) - Portbue og stik

Bonderøven (9:16) - Portbue og stik
20:45

180 dage i ghettoen: Er vi venner?

180 dage i ghettoen: Er vi venner?
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Maria Lang: Roser, kys og døden

Maria Lang: Roser, kys og døden
23:25

Taggart: Helvedes ild (S10 E1)

Taggart: Helvedes ild (S10 E1)
00:15

OBS

OBS
00:20

Bergerac: Med løftede næver

Bergerac: Med løftede næver
01:15

Kystvagten (S2 E63)

Kystvagten (S2 E63)
02:00

Bonderøven (S2018 E5)

Bonderøven (S2018 E5)
02:45

Kender du typen? (S2016 E1)

Kender du typen? (S2016 E1)
03:30

Hammerslag - Vi elsker parcelhuse

Hammerslag - Vi elsker parcelhuse
04:15

Fra yt til nyt

Fra yt til nyt
04:45

Under Hammeren

Under Hammeren
Torsdag 10/17
06:00

Fra Muld til Guld (S1 E6)

Fra Muld til Guld (S1 E6)
06:30

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E4)

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E4)
07:00

Sundhedsmagasinet: Tæt på børnebørnene

Sundhedsmagasinet: Tæt på børnebørnene
07:25

Aftenshowet

Aftenshowet
08:15

180 dage i ghettoen: Er vi venner?

180 dage i ghettoen: Er vi venner?
09:00

Bonderøven (9:16) - Portbue og stik

Bonderøven (9:16) - Portbue og stik
09:45

En ny begyndelse II (S2 E7)

En ny begyndelse II (S2 E7)
10:30

Antikkrejlerne med kendisser (115)

Antikkrejlerne med kendisser (115)
11:30

Auktionshuset II (S2 E8)

Auktionshuset II (S2 E8)
12:00

Bonderøven (S2018 E6)

Bonderøven (S2018 E6)
12:45

Kender du typen? (S2016 E2)

Kender du typen? (S2016 E2)
13:30

Hammerslag - 1800-tals boliger i Vendsyssel

Hammerslag - 1800-tals boliger i Vendsyssel
14:15

Skattejægerne 2014 (S4 E3)

Skattejægerne 2014 (S4 E3)
14:40

Bergerac: Sten for brød

Bergerac: Sten for brød
15:35

Dommer John Deed (S3 E10)

Dommer John Deed (S3 E10)
17:05

En ny begyndelse II (S2 E8)

En ny begyndelse II (S2 E8)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Under Hammeren

Under Hammeren
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Øen (S1 E1)

Øen (S1 E1)
21:00

Kampen for et bedre liv - med Peter Qvortrup Geisling: Single og syg i hovedet

Kampen for et bedre liv - med Peter Qvortrup Geisling: Single og syg i hovedet
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Det Politiske Talkshow

Det Politiske Talkshow
22:30

Kriminalkommissær Barnaby XIX (S19 E6)

Kriminalkommissær Barnaby XIX (S19 E6)
00:00

Taggart: Helvedes ild (S10 E2)

Taggart: Helvedes ild (S10 E2)
00:50

Dommer John Deed (S2 E7)

Dommer John Deed (S2 E7)
02:20

Bonderøven (S2018 E6)

Bonderøven (S2018 E6)
03:05

Kender du typen? (S2016 E2)

Kender du typen? (S2016 E2)
03:50

Hammerslag - 1800-tals boliger i Vendsyssel

Hammerslag - 1800-tals boliger i Vendsyssel
04:40

Under Hammeren

Under Hammeren
Fredag 10/18
06:25

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E5)

Søren Ryge: Far, mor og børn (S1 E5)
06:55

Sundhedsmagasinet: Når underlivet gør knuder

Sundhedsmagasinet: Når underlivet gør knuder
07:20

Aftenshowet

Aftenshowet
08:10

Kampen for et bedre liv - med Peter Qvortrup Geisling: Single og syg i hovedet

Kampen for et bedre liv - med Peter Qvortrup Geisling: Single og syg i hovedet
08:40

Når forbrydelse ryster os: Bandernes magt

Når forbrydelse ryster os: Bandernes magt
09:10

OBS

OBS
09:11

Det Politiske Talkshow

Det Politiske Talkshow
09:45

En ny begyndelse II (S2 E8)

En ny begyndelse II (S2 E8)
10:30

Antikkrejlerne med kendisser (116)

Antikkrejlerne med kendisser (116)
11:30

Auktionshuset III (S3 E1)

Auktionshuset III (S3 E1)
12:00

Bonderøven (S2018 E7)

Bonderøven (S2018 E7)
12:45

Kender du typen? (S2016 E3)

Kender du typen? (S2016 E3)
13:30

Hammerslag - Liebhaveri omkring Isefjord

Hammerslag - Liebhaveri omkring Isefjord
14:15

Skattejægerne 2014 (S4 E4)

Skattejægerne 2014 (S4 E4)
14:40

Bergerac: Tålmodighed er en dyd

Bergerac: Tålmodighed er en dyd
15:35

Dommer John Deed (S3 E11)

Dommer John Deed (S3 E11)
17:05

En ny begyndelse II (S2 E9)

En ny begyndelse II (S2 E9)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Aftenshowet - Ugens højdepunkter

Aftenshowet - Ugens højdepunkter
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
19:00

Disney sjov

Disney sjov
20:00

Alle mod 1 (S3 E10)

Alle mod 1 (S3 E10)
21:00

TV AVISEN

TV AVISEN
21:15

Vores vejr

Vores vejr
21:25

Pearl Harbor

Pearl Harbor
00:15

Safe

Amerikansk actionthriller fra 2012
Safe
01:40

Mordene i Brokenwood II (S2 E1)

Mordene i Brokenwood II (S2 E1)
03:05

Dommer John Deed (S2 E8)

Dommer John Deed (S2 E8)
04:40

Kender du typen? (S2016 E3)

Kender du typen? (S2016 E3)
Lördag 10/19
06:10

Frilandshaven (S2008 E6)

Frilandshaven (S2008 E6)
06:40

Rejsen langs Norges kyst (S1 E3)

Rejsen langs Norges kyst (S1 E3)
07:20

Antikkrejlerne XVI (S16 E5)

Antikkrejlerne XVI (S16 E5)
08:05

Antikkrejlerne XVI (S16 E6)

Antikkrejlerne XVI (S16 E6)
08:50

Storbyernes vilde dyr (S1 E2)

Storbyernes vilde dyr (S1 E2)
09:40

Dyrene i Zoo III (S3 E2)

Dyrene i Zoo III (S3 E2)
10:30

Kender Du Typen? - med stripperstang og biksemad

Kender Du Typen? - med stripperstang og biksemad
11:15

Maigret stiller en fælde

Maigret stiller en fælde
12:45

Unge Morse V (S5 E6)

Unge Morse V (S5 E6)
14:15

Champions League Håndbold: Team Esbjerg - Rostov Don (k), direkte

Champions League Håndbold: Team Esbjerg - Rostov Don (k), direkte
16:05

Minions

Amerikansk animationskomedie fra 2015 med dansk tale
play_arrow
Minions
17:25

Alle mod 1 (S3 E10)

Alle mod 1 (S3 E10)
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
19:10

Dyrene i Zoo III (S3 E3)

Dyrene i Zoo III (S3 E3)
20:00

Den store bagedyst (S8 E3)

Den store bagedyst (S8 E3)
21:00

Prince of Persia: The Sands of Time

Amerikansk actionthriller fra 2010
play_arrow
Prince of Persia: The Sands of Time
22:45

Vera: Usynlig partner

Vera: Usynlig partner
00:15

Mordene i Brokenwood II (S2 E2)

Mordene i Brokenwood II (S2 E2)
01:45

Maria Lang: Roser, kys og døden

Maria Lang: Roser, kys og døden
03:15

Dommer John Deed (S2 E9)

Dommer John Deed (S2 E9)
04:50

Hammerslag - Liebhaveri omkring Isefjord

Hammerslag - Liebhaveri omkring Isefjord
Söndag 10/20
06:05

Frilandshaven (S2008 E7)

Frilandshaven (S2008 E7)
06:35

Rejsen langs Norges kyst (S1 E4)

Rejsen langs Norges kyst (S1 E4)
07:20

Antikkrejlerne XVI (S16 E7)

Antikkrejlerne XVI (S16 E7)
08:10

Antikkrejlerne XVI (S16 E8)

Antikkrejlerne XVI (S16 E8)
08:55

Taggart: Dommedag

Taggart: Dommedag
11:00

Bonderøven (9:16) - Portbue og stik

Bonderøven (9:16) - Portbue og stik
11:40

Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland

Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland
12:25

Øen (S1 E1)

Øen (S1 E1)
13:25

Vera: Den fortabte søn

Vera: Den fortabte søn
14:55

Champions League Håndbold: GOG - Kadetten Schaffhausen (m), direkte

Champions League Håndbold: GOG - Kadetten Schaffhausen (m), direkte
16:45

Champions League Håndbold: Aalborg - Flensburg-Handewitt (m), direkte

Champions League Håndbold: Aalborg - Flensburg-Handewitt (m), direkte
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
19:05

Storbyernes vilde dyr (S1 E3)

Storbyernes vilde dyr (S1 E3)
20:00

Fred til lands (S1 E3)

Fred til lands (S1 E3)
21:00

21 Søndag

21 Søndag
21:40

Fodboldmagasinet

Fodboldmagasinet
22:10

Mord i Wales (S1 E4)

Mord i Wales (S1 E4)
23:50

Kriminalkommissær Foyle (15)

Kriminalkommissær Foyle (15)
01:25

Maigret og det ukendte offer

Maigret og det ukendte offer
02:55

Dommer John Deed (S3 E10)

Dommer John Deed (S3 E10)
04:30

Bonderøven (S2018 E7)

Bonderøven (S2018 E7)
DR1 giver dig et bredt sortiment af serier, film, debatter og nyheder, Danmarks Radio har gennem tiden produceret alt fra dramaserier til den årlige julekalender på DR1. Der bliver produceret nyheder døgnet rundt, så du kan holde dig opdateret på de nyeste begivenheder i Danmark og resten af verden. Du kan også følge med i vejret og i sportens verden. Kanalen er kendt for sine mange kvalitetsprogrammer som ‘X faktor’ og ‘Aftenshowet’, og det er her du finder både dramaserier og krimier som fx ‘Broen’, ‘Liberty’ og ‘Borgen’. Du kan selvfølgelig også se eller gense klassikere som ‘Matador’ og ‘Huset På Christianshavn’.

DR1 is this week airing Fra Muld til Guld, Søren Ryge, Horisont, Aftenshowet, Emilie Meng, Kender Du Typen? - med stripperstang og biksemad, En ny begyndelse, Antikkrejlerne med kendisser, Auktionshuset, Bonderøven, Kender Du Typen?, Hammerslag - Sommerhuse på Sjællands Odde, Skattejægerne, Bergerac, Dommer John Deed, TV AVISEN, Under Hammeren, Vores vejr, Hammerslag - I vandkanten på Sydfyn og Langeland, Gamle mænd i nye forklæder, Når forbrydelse ryster os, Beck, Taggart, Kystvagten, Sundhedsmagasinet, Kender du typen?, Hammerslag - Vi elsker parcelhuse, Bonderøven (9, 180 dage i ghettoen, Maria Lang, OBS, Fra yt til nyt, Hammerslag - 1800-tals boliger i Vendsyssel, Øen, Kampen for et bedre liv - med Peter Qvortrup Geisling, Det Politiske Talkshow, Kriminalkommissær Barnaby XIX, Hammerslag - Liebhaveri omkring Isefjord, Aftenshowet - Ugens højdepunkter, Disney sjov, Alle mod 1, Pearl Harbor, Mordene i Brokenwood, Frilandshaven, Rejsen langs Norges kyst, Antikkrejlerne XVI, Storbyernes vilde dyr, Dyrene i Zoo, Maigret stiller en fælde, Unge Morse V, Champions League Håndbold, Den store bagedyst, Vera, Fred til lands, 21 Søndag, Fodboldmagasinet, Mord i Wales, Kriminalkommissær Foyle, Maigret og det ukendte offer, Safe, Minions, Prince of Persia: The Sands of Time

DR1 i dag
DR1 i kväll