Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner
Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!
Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet
Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

DR Ultra tv-guide fra 28/5 2018 to 5/6 2018

Måndag 5/28
09:55

Mission: Eftersidning I (14)

Mission: Eftersidning I (14)
10:15

Mission: Eftersidning I (15)

Mission: Eftersidning I (15)
10:35

Voksenfælden II (2)

Voksenfælden II (2)
10:55

Danmarks sjoveste barn (10:10)

Danmarks sjoveste barn (10:10)
11:40

KreaKampen - LEGO

KreaKampen - LEGO
12:10

Unik (10)

Unik (10)
12:35

Designpigerne - Outfit of the Day (6)

Designpigerne - Outfit of the Day (6)
12:50

Braceface (19)

Braceface (19)
13:10

Braceface (20)

Braceface (20)
13:35

Klassen - Cornelius' hemmelighed (35)

Klassen - Cornelius' hemmelighed (35)
13:45

Klassen - Heltesalon (36)

Klassen - Heltesalon (36)
13:55

Riisings flotte talkshow I (7)

Riisings flotte talkshow I (7)
14:30

Thunderbirds (5)

Thunderbirds (5)
14:50

Isas Stepz (43)

Isas Stepz (43)
15:05

Braceface (32)

Braceface (32)
15:25

Freaktown (42)

Freaktown (42)
15:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:50

Grizzy og lemmingerne (3)

Grizzy og lemmingerne (3)
16:00

Wild Kratts

Wild Kratts
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

Junglebanden

Junglebanden
16:45

Dybet (21)

Dybet (21)
17:05

Grizzy og lemmingerne (4)

Grizzy og lemmingerne (4)
17:10

Klassen - Smidt ud af gruppen (183)

Klassen - Smidt ud af gruppen (183)
17:25

Klassen - Ny pige i squad'et - del 1 (184)

Klassen - Ny pige i squad'et - del 1 (184)
17:35

Bella and the Bulldogs I (16)

Bella and the Bulldogs I (16)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step IV (1)

The Next Step IV (1)
18:30

Vores vilde verden rundt: Yellowstone

Vores vilde verden rundt: Yellowstone
19:00

Hank Zipzer III (3)

Hank Zipzer III (3)
19:25

Monica Chef - Første dag (5)

Monica Chef - Første dag (5)
19:45

Hjerteløst (5:8)

Hjerteløst (5:8)
20:10

Max pinlig (9)

Max pinlig (9)
20:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
21:00

KreaKampen (1:3)

KreaKampen (1:3)
Tisdag 5/29
06:00

Wild Kratts

Wild Kratts
06:20

Dybet (2)

Dybet (2)
06:40

Grizzy og lemmingerne (1)

Grizzy og lemmingerne (1)
06:50

Grizzy og lemmingerne (2)

Grizzy og lemmingerne (2)
06:55

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Thunderbirds II (6)

Thunderbirds II (6)
07:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:40

The Next Step IV (2)

The Next Step IV (2)
08:00

Freaktown (21)

Freaktown (21)
08:15

Freaktown (22)

Freaktown (22)
08:25

Backstage II (3)

Backstage II (3)
08:40

Backstage II (4)

Backstage II (4)
08:55

Store Nørd: Dyrebiler

Store Nørd: Dyrebiler
09:15

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (4) - Hyænen

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (4) - Hyænen
09:30

Drengerøv (4)

Drengerøv (4)
09:50

Mission: Eftersidning I (16)

Mission: Eftersidning I (16)
10:15

Mission: Eftersidning I (17)

Mission: Eftersidning I (17)
10:35

Voksenfælden II (3)

Voksenfælden II (3)
10:55

Ultras bedste idé (1)

Ultras bedste idé (1)
11:10

Danni (1:4)

Danni (1:4)
11:40

Unik (11)

Unik (11)
12:00

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1
12:15

Ultras Dance Crew (2) - Audition dag 2

Ultras Dance Crew (2) - Audition dag 2
12:35

Grizzy og lemmingerne (33)

Grizzy og lemmingerne (33)
12:40

Braceface (21)

Braceface (21)
13:05

Braceface (22)

Braceface (22)
13:25

Klassen - Anoreksi (37)

Klassen - Anoreksi (37)
13:35

Klassen - Kærester i en måned (38)

Klassen - Kærester i en måned (38)
13:45

Junglebanden

Junglebanden
13:55

Riisings flotte talkshow I (8)

Riisings flotte talkshow I (8)
14:30

Thunderbirds (6)

Thunderbirds (6)
14:55

Isas Stepz (44)

Isas Stepz (44)
15:10

Braceface (33)

Braceface (33)
15:30

Freaktown (43)

Freaktown (43)
15:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:55

Grizzy og lemmingerne (7)

Grizzy og lemmingerne (7)
16:00

Wild Kratts

Wild Kratts
16:25

Junglebanden

Junglebanden
16:35

Junglebanden

Junglebanden
16:45

Dybet (22)

Dybet (22)
17:05

Grizzy og lemmingerne (8)

Grizzy og lemmingerne (8)
17:15

Klassen - Ny pige i squad'et - del 2 (185)

Klassen - Ny pige i squad'et - del 2 (185)
17:25

Klassen - Bertrams musikvideo (186)

Klassen - Bertrams musikvideo (186)
17:35

Bella and the Bulldogs I (17)

Bella and the Bulldogs I (17)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step IV (2)

The Next Step IV (2)
18:30

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
18:45

Hollywoods vildeste dyr II (7)

Hollywoods vildeste dyr II (7)
19:00

Hank Zipzer III (4)

Hank Zipzer III (4)
19:25

Monica Chef - Valg (6)

Monica Chef - Valg (6)
19:45

Hjerteløst (6:8)

Hjerteløst (6:8)
20:10

Max pinlig (10)

Max pinlig (10)
20:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:45

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1
21:05

Ultras Sorte Kageshow II (6)

Ultras Sorte Kageshow II (6)
Onsdag 5/30
06:00

Wild Kratts

Wild Kratts
06:20

Dybet (3)

Dybet (3)
06:40

Grizzy og lemmingerne (5)

Grizzy og lemmingerne (5)
06:50

Grizzy og lemmingerne (6)

Grizzy og lemmingerne (6)
06:55

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Thunderbirds II (7)

Thunderbirds II (7)
07:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:40

The Next Step IV (3)

The Next Step IV (3)
08:00

Freaktown (23)

Freaktown (23)
08:15

Freaktown (24)

Freaktown (24)
08:25

Backstage II (5)

Backstage II (5)
08:40

Backstage II (6)

Backstage II (6)
08:55

Store Nørd: Jordskælv

Store Nørd: Jordskælv
09:15

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden
09:30

Drengerøv (5)

Drengerøv (5)
09:50

Mission: Eftersidning I (18)

Mission: Eftersidning I (18)
10:10

Mission: Eftersidning I (19)

Mission: Eftersidning I (19)
10:35

Voksenfælden II (4)

Voksenfælden II (4)
10:55

Ultras bedste idé (2)

Ultras bedste idé (2)
11:10

Danni (2:4)

Danni (2:4)
11:35

Unik (12)

Unik (12)
12:00

Ultras Dance Crew (3) - Audition udvælgelsen

Ultras Dance Crew (3) - Audition udvælgelsen
12:15

Ultras Dance Crew (4) - Smukfest (1:2) Til grin på Strøget?

Ultras Dance Crew (4) - Smukfest (1:2) Til grin på Strøget?
12:30

Grizzy og lemmingerne (34)

Grizzy og lemmingerne (34)
12:35

Braceface (23)

Braceface (23)
13:00

Braceface (24)

Braceface (24)
13:20

Klassen - Mobiltyven 1. del (39)

Klassen - Mobiltyven 1. del (39)
13:30

Klassen - Mobiltyven 2. del (40)

Klassen - Mobiltyven 2. del (40)
13:40

Grizzy og lemmingerne (25)

Grizzy og lemmingerne (25)
13:50

Grizzy og lemmingerne (26)

Grizzy og lemmingerne (26)
13:55

Riisings flotte talkshow I (9)

Riisings flotte talkshow I (9)
14:30

Thunderbirds (7)

Thunderbirds (7)
14:55

Isas Stepz (45)

Isas Stepz (45)
15:05

Braceface (34)

Braceface (34)
15:30

Freaktown (44)

Freaktown (44)
15:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:50

Grizzy og lemmingerne (11)

Grizzy og lemmingerne (11)
16:00

Wild Kratts

Wild Kratts
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:35

Junglebanden

Junglebanden
16:45

Dybet (23)

Dybet (23)
17:05

Grizzy og lemmingerne (12)

Grizzy og lemmingerne (12)
17:15

Klassen - Forelsket på chatten (187)

Klassen - Forelsket på chatten (187)
17:25

Klassen - Er han vild med mig? (188)

Klassen - Er han vild med mig? (188)
17:35

Bella and the Bulldogs I (18)

Bella and the Bulldogs I (18)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step IV (3)

The Next Step IV (3)
18:30

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
19:00

Hank Zipzer III (5)

Hank Zipzer III (5)
19:25

Monica Chef - Velkomstdrinken (7)

Monica Chef - Velkomstdrinken (7)
19:45

Hjerteløst (7:8)

Hjerteløst (7:8)
20:10

Max pinlig (11)

Max pinlig (11)
20:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:45

Ultras Dance Crew (2) - Audition dag 2

Ultras Dance Crew (2) - Audition dag 2
21:00

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
Torsdag 5/31
06:00

Wild Kratts

Wild Kratts
06:20

Dybet (4)

Dybet (4)
06:40

Grizzy og lemmingerne (9)

Grizzy og lemmingerne (9)
06:50

Grizzy og lemmingerne (10)

Grizzy og lemmingerne (10)
06:55

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Thunderbirds II (8)

Thunderbirds II (8)
07:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:40

The Next Step IV (4)

The Next Step IV (4)
08:00

Freaktown (25)

Freaktown (25)
08:15

Freaktown (26)

Freaktown (26)
08:25

Backstage II (7)

Backstage II (7)
08:40

Backstage II (8)

Backstage II (8)
08:55

Store Nørd: Tidevand

Store Nørd: Tidevand
09:15

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben
09:30

Drengerøv (6)

Drengerøv (6)
09:50

Mission: Eftersidning I (20)

Mission: Eftersidning I (20)
10:10

Mission: Eftersidning I (21)

Mission: Eftersidning I (21)
10:35

Voksenfælden II (5)

Voksenfælden II (5)
10:55

Ultras bedste idé (3)

Ultras bedste idé (3)
11:10

Danni (3:4)

Danni (3:4)
11:40

Unik (13)

Unik (13)
12:00

Ultras Dance Crew (5) - Smukfest (2:2) Sammenhold i bussen

Ultras Dance Crew (5) - Smukfest (2:2) Sammenhold i bussen
12:15

Ultras Dance Crew (1:2)

Ultras Dance Crew (1:2)
12:30

Grizzy og lemmingerne (39)

Grizzy og lemmingerne (39)
12:40

Braceface (25)

Braceface (25)
13:00

Braceface (26)

Braceface (26)
13:20

Klassen - Motionsdag er skod (41)

Klassen - Motionsdag er skod (41)
13:30

Klassen - Hvem ved hvad (42)

Klassen - Hvem ved hvad (42)
13:40

Grizzy og lemmingerne (27)

Grizzy og lemmingerne (27)
13:50

Grizzy og lemmingerne (28)

Grizzy og lemmingerne (28)
13:55

Riisings flotte talkshow I (10)

Riisings flotte talkshow I (10)
14:30

Thunderbirds (8)

Thunderbirds (8)
14:55

Isas Stepz (46)

Isas Stepz (46)
15:10

Braceface (35)

Braceface (35)
15:30

Freaktown (45)

Freaktown (45)
15:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:55

Grizzy og lemmingerne (15)

Grizzy og lemmingerne (15)
16:00

Wild Kratts

Wild Kratts
16:25

Junglebanden

Junglebanden
16:35

Junglebanden

Junglebanden
16:45

Dybet (24)

Dybet (24)
17:05

Grizzy og lemmingerne (16)

Grizzy og lemmingerne (16)
17:15

Klassen - Dronning af Klassen (189)

Klassen - Dronning af Klassen (189)
17:25

Klassen - Kendt fra TV (190)

Klassen - Kendt fra TV (190)
17:35

Bella and the Bulldogs I (19)

Bella and the Bulldogs I (19)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step IV (4)

The Next Step IV (4)
18:30

Ultras Sorte Kageshow II (7)

Ultras Sorte Kageshow II (7)
19:00

Hank Zipzer III (6)

Hank Zipzer III (6)
19:25

Monica Chef - Festen (8)

Monica Chef - Festen (8)
19:45

Hjerteløst (8:8)

Hjerteløst (8:8)
20:10

Max pinlig (12)

Max pinlig (12)
20:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:50

Ultras Dance Crew (3) - Audition udvælgelsen

Ultras Dance Crew (3) - Audition udvælgelsen
21:05

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
21:15

Snydt!

Snydt!
Fredag 6/1
06:00

Wild Kratts

Wild Kratts
06:20

Dybet (5)

Dybet (5)
06:45

Grizzy og lemmingerne (13)

Grizzy og lemmingerne (13)
06:50

Grizzy og lemmingerne (14)

Grizzy og lemmingerne (14)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Thunderbirds II (9)

Thunderbirds II (9)
07:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:40

The Next Step IV (5)

The Next Step IV (5)
08:05

Freaktown (27)

Freaktown (27)
08:15

Freaktown (28)

Freaktown (28)
08:25

Backstage II (9)

Backstage II (9)
08:45

Backstage II (10)

Backstage II (10)
09:00

Store Nørd: Tornado

Store Nørd: Tornado
09:20

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Elefanten

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Elefanten
09:30

Drengerøv (7)

Drengerøv (7)
09:50

Mission: Eftersidning I (22)

Mission: Eftersidning I (22)
10:10

Mission: Eftersidning I (23)

Mission: Eftersidning I (23)
10:30

Voksenfælden II (6)

Voksenfælden II (6)
10:55

Ultras bedste idé (4)

Ultras bedste idé (4)
11:10

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)
11:20

Danni (4:4)

Danni (4:4)
11:45

Unik (14)

Unik (14)
12:10

Ultras Dance Crew (2:2)

Ultras Dance Crew (2:2)
12:25

Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer på besøg

Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer på besøg
12:40

Braceface (27)

Braceface (27)
13:05

Braceface (28)

Braceface (28)
13:25

Klassen - Tissemanden (43)

Klassen - Tissemanden (43)
13:35

Klassen - Emmas dilemma (44)

Klassen - Emmas dilemma (44)
13:45

Grizzy og lemmingerne (29)

Grizzy og lemmingerne (29)
13:50

Grizzy og lemmingerne (30)

Grizzy og lemmingerne (30)
14:00

Ultras sorte kageshow III (1)

Ultras sorte kageshow III (1)
14:30

Thunderbirds (9)

Thunderbirds (9)
14:50

Isas Stepz (47)

Isas Stepz (47)
15:05

Braceface (36)

Braceface (36)
15:25

Freaktown (46)

Freaktown (46)
15:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:50

Grizzy og lemmingerne (19)

Grizzy og lemmingerne (19)
16:00

Wild Kratts

Wild Kratts
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

Junglebanden

Junglebanden
16:45

Dybet (25)

Dybet (25)
17:05

Grizzy og lemmingerne (20)

Grizzy og lemmingerne (20)
17:10

Klassen - Frederik og Josefine - del 1 (191)

Klassen - Frederik og Josefine - del 1 (191)
17:25

Klassen - Frederik og Josefine - del 2 (192)

Klassen - Frederik og Josefine - del 2 (192)
17:35

Bella and the Bulldogs I (20)

Bella and the Bulldogs I (20)
18:00

Kampen (12)

Kampen (12)
18:10

The Next Step IV (5)

The Next Step IV (5)
18:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
19:05

Voksenfælden II (9)

Voksenfælden II (9)
19:25

Riisings flotte talkshow I (9)

Riisings flotte talkshow I (9)
20:00

Asterix og vikingerne

Asterix og vikingerne
21:10

Snydt!

Snydt!
Lördag 6/2
06:00

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:10

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:25

Thunderbirds II (17)

Thunderbirds II (17)
06:45

Dybet (21)

Dybet (21)
07:10

Dybet (22)

Dybet (22)
07:30

Wild Kratts

Wild Kratts
07:50

Wild Kratts

Wild Kratts
08:15

Junglebanden

Junglebanden
08:25

Junglebanden

Junglebanden
08:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
09:00

Disney sjov

Disney sjov
10:00

Farvernes kamp

Farvernes kamp
11:15

Danmarks største youtuber (1:12)

Danmarks største youtuber (1:12)
11:25

Danmarks største youtuber (2:12)

Danmarks største youtuber (2:12)
11:35

Danmarks største youtuber (3:12)

Danmarks største youtuber (3:12)
11:45

Danmarks største youtuber (4:12)

Danmarks største youtuber (4:12)
11:55

Danmarks største youtuber (5:12)

Danmarks største youtuber (5:12)
12:05

Danmarks største youtuber (6:12)

Danmarks største youtuber (6:12)
12:15

Danmarks største youtuber (7:12)

Danmarks største youtuber (7:12)
12:25

Danmarks største youtuber (8:12)

Danmarks største youtuber (8:12)
12:35

Danmarks største youtuber (9:12)

Danmarks største youtuber (9:12)
12:45

Danmarks største youtuber (10:12)

Danmarks største youtuber (10:12)
12:55

Danmarks største youtuber (11:12)

Danmarks største youtuber (11:12)
13:05

Danmarks største youtuber (12:12)

Danmarks største youtuber (12:12)
13:15

Store Nørd i militæret (1)

Store Nørd i militæret (1)
13:35

Store Nørd i militæret (2)

Store Nørd i militæret (2)
13:55

Store Nørd i militæret (3)

Store Nørd i militæret (3)
14:15

Hollywoods vildeste dyr I (5)

Hollywoods vildeste dyr I (5)
14:35

Hollywoods vildeste dyr I (6)

Hollywoods vildeste dyr I (6)
14:55

Sleepover - Experimentarium

Sleepover - Experimentarium
15:15

Lokummet brænder III (3)

Lokummet brænder III (3)
15:30

Monica Chef - En tyv i pizzeriet (26)

Monica Chef - En tyv i pizzeriet (26)
15:50

Monica Chef - Valentinsdag (27)

Monica Chef - Valentinsdag (27)
16:15

Monica Chef - Den sidste prøve (28)

Monica Chef - Den sidste prøve (28)
16:35

Monica Chef - Velkommen til Italien (29)

Monica Chef - Velkommen til Italien (29)
17:00

Monica Chef - Antonellos hus (30)

Monica Chef - Antonellos hus (30)
17:20

Mit 50/50 liv - Money, Money, Money (5)

Mit 50/50 liv - Money, Money, Money (5)
17:35

Mit 50/50 liv - Graffitimesteren (6)

Mit 50/50 liv - Graffitimesteren (6)
17:50

Livredderne II - Den hårdeste prøve (7)

Livredderne II - Den hårdeste prøve (7)
18:00

Livredderne II - Nerver af stål (8)

Livredderne II - Nerver af stål (8)
18:10

Livredderne II - Dødshoppet i Opalsøen (9)

Livredderne II - Dødshoppet i Opalsøen (9)
18:25

Riisings flotte talkshow I (5)

Riisings flotte talkshow I (5)
19:00

KreaKampen (1:3)

KreaKampen (1:3)
19:30

Ultras Sorte Kageshow II (1)

Ultras Sorte Kageshow II (1)
20:00

Gysensten Slot

Gysensten Slot
Söndag 6/3
06:00

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:10

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:25

Thunderbirds II (18)

Thunderbirds II (18)
06:45

Dybet (23)

Dybet (23)
07:10

Dybet (24)

Dybet (24)
07:30

Wild Kratts

Wild Kratts
07:50

Wild Kratts

Wild Kratts
08:15

Junglebanden

Junglebanden
08:25

Junglebanden

Junglebanden
08:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
09:00

Houdini

Houdini
09:50

Junglebanden

Junglebanden
10:00

Junglebanden

Junglebanden
10:15

Wild Kratts

Wild Kratts
10:35

Grizzy og lemmingerne (34)

Grizzy og lemmingerne (34)
10:45

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)
11:00

NØRD (4:4)

NØRD (4:4)
11:10

NØRD - MGP

NØRD - MGP
11:25

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden
11:40

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben
11:55

Livredderne - Udvælgelsen (1)

Livredderne - Udvælgelsen (1)
12:20

Livredderne - Sidste chance (2)

Livredderne - Sidste chance (2)
12:45

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)
13:05

Livredderne - Hoved mod hoved (4)

Livredderne - Hoved mod hoved (4)
13:25

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (9)

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (9)
13:35

Hjalte vs Tjelle - På høje hæle (10)

Hjalte vs Tjelle - På høje hæle (10)
13:45

Svampebob Firkant VII (25)

Svampebob Firkant VII (25)
14:10

Svampebob Firkant VII (26)

Svampebob Firkant VII (26)
14:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
14:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:00

Ponyo på klippen ved havet

Ponyo på klippen ved havet
16:35

Dybet (6)

Dybet (6)
16:55

Wild Kratts

Wild Kratts
17:20

Wild Kratts

Wild Kratts
17:40

Junglebanden

Junglebanden
17:50

Junglebanden

Junglebanden
18:00

Junglebanden

Junglebanden
18:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
19:00

Sofie Linde Show II (16) - Nabiha

Sofie Linde Show II (16) - Nabiha
19:30

X+Y

X+Y
21:15

Snydt!

Snydt!
Måndag 6/4
06:00

Leon

Leon
06:01

Wild Kratts

Wild Kratts
06:25

Dybet (6)

Dybet (6)
06:45

Junglebanden

Junglebanden
07:00

Kampen (2)

Kampen (2)
07:05

Thunderbirds II (10)

Thunderbirds II (10)
07:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:40

The Next Step IV (6)

The Next Step IV (6)
08:05

Freaktown (29)

Freaktown (29)
08:15

Freaktown (30)

Freaktown (30)
08:30

Backstage II (11)

Backstage II (11)
08:45

Backstage II (12)

Backstage II (12)
09:00

Store Nørd: Gletsjer

Store Nørd: Gletsjer
09:20

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Bavianen

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Bavianen
09:30

Drengerøv (8)

Drengerøv (8)
09:50

Mission: Eftersidning I (24)

Mission: Eftersidning I (24)
10:10

Mission: Eftersidning I (25)

Mission: Eftersidning I (25)
10:35

Voksenfælden II (7)

Voksenfælden II (7)
10:57

Insta Answer med Cisilia

Insta Answer med Cisilia
11:00

Ultras bedste idé (5)

Ultras bedste idé (5)
11:15

Sommerlejr (1)

Sommerlejr (1)
11:25

Sommerlejr (2)

Sommerlejr (2)
11:35

Unik (15)

Unik (15)
12:00

Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans

Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans
12:15

Ultras Dance Crew (10) - Foto shoot (1:2) Levende mannequin

Ultras Dance Crew (10) - Foto shoot (1:2) Levende mannequin
12:30

Monica Chef - Skolen ACES (1)

Monica Chef - Skolen ACES (1)
12:55

Monica Chef - Optagelsesprøven (2)

Monica Chef - Optagelsesprøven (2)
13:15

Dagens ret: Foccacia

Dagens ret: Foccacia
13:25

Klassen - Sara pjækker (45)

Klassen - Sara pjækker (45)
13:35

Klassen - Den sidste dronning (46)

Klassen - Den sidste dronning (46)
13:45

Grizzy og lemmingerne (31)

Grizzy og lemmingerne (31)
13:50

Grizzy og lemmingerne (32)

Grizzy og lemmingerne (32)
14:00

Ultras sorte kageshow III (2)

Ultras sorte kageshow III (2)
14:30

Zorro (13)

Zorro (13)
14:50

Thunderbirds (10)

Thunderbirds (10)
15:15

Freaktown (47)

Freaktown (47)
15:25

Braceface (1)

Braceface (1)
15:45

Wild Kratts

Wild Kratts
16:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:45

Dybet (26)

Dybet (26)
17:05

Grizzy og lemmingerne (1)

Grizzy og lemmingerne (1)
17:15

Junglebanden

Junglebanden
17:25

Junglebanden

Junglebanden
17:35

Bella and the Bulldogs II (1)

Bella and the Bulldogs II (1)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:10

The Next Step IV (6)

The Next Step IV (6)
18:30

Vores vilde verden rundt: North Carolina

Vores vilde verden rundt: North Carolina
19:00

Hank Zipzer III (7)

Hank Zipzer III (7)
19:25

Monica Chef - Bedste ven (9)

Monica Chef - Bedste ven (9)
19:45

Sam & Cat I (1)

Sam & Cat I (1)
20:10

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2)

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2)
20:20

Wolfblood IV (1)

Wolfblood IV (1)
20:45

Ultras Dance Crew (4) - Smukfest (1:2) Til grin på Strøget?

Ultras Dance Crew (4) - Smukfest (1:2) Til grin på Strøget?
21:00

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
DR Ultra is this week airing Drengerøv, Mission, Voksenfælden, Danmarks sjoveste barn, Unik, Designpigerne - Outfit of the Day, Braceface, Klassen - Cornelius' hemmelighed, Klassen - Heltesalon, Riisings flotte talkshow I, Thunderbirds, Isas Stepz, Freaktown, Grizzy og lemmingerne, Dybet, Klassen - Smidt ud af gruppen, Klassen - Ny pige i squad'et - del 1, Bella and the Bulldogs I, The Next Step IV, Hank Zipzer, Monica Chef - Første dag, Hjerteløst, Max pinlig, KreaKampen, Backstage, Ultras bedste idé, Danni, Klassen - Anoreksi, Klassen - Kærester i en måned, Klassen - Ny pige i squad'et - del 2, Klassen - Bertrams musikvideo, Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter, Hollywoods vildeste dyr, Monica Chef - Valg, Ultras Sorte Kageshow, Klassen - Mobiltyven 1. del, Klassen - Mobiltyven 2. del, Klassen - Forelsket på chatten, Klassen - Er han vild med mig?, Monica Chef - Velkomstdrinken, Riisings flotte talkshow, Ultras Dance Crew, Klassen - Motionsdag er skod, Klassen - Hvem ved hvad, Klassen - Dronning af Klassen, Klassen - Kendt fra TV, Monica Chef - Festen, Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton, Klassen - Tissemanden, Klassen - Emmas dilemma, Ultras sorte kageshow, Klassen - Frederik og Josefine - del 1, Klassen - Frederik og Josefine - del 2, Kampen, Danmarks største youtuber, Store Nørd i militæret, Hollywoods vildeste dyr I, Lokummet brænder, Monica Chef - En tyv i pizzeriet, Monica Chef - Valentinsdag, Monica Chef - Den sidste prøve, Monica Chef - Velkommen til Italien, Monica Chef - Antonellos hus, Mit 50/50 liv - Money, Money, Money, Mit 50/50 liv - Graffitimesteren, Livredderne II - Den hårdeste prøve, Livredderne II - Nerver af stål, Livredderne II - Dødshoppet i Opalsøen, Bidt, brændt og stukket II - Rottegys, NØRD, Livredderne - Udvælgelsen, Livredderne - Sidste chance, Livredderne - Udfordringen på klippeøen, Livredderne - Hoved mod hoved, Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen, Hjalte vs Tjelle - På høje hæle, Svampebob Firkant VII, Sommerlejr, Monica Chef - Skolen ACES, Monica Chef - Optagelsesprøven, Klassen - Sara pjækker, Klassen - Den sidste dronning, Zorro, Bella and the Bulldogs, Monica Chef - Bedste ven, Sam & Cat I, Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen, Wolfblood IV

DR Ultra i dag
DR Ultra i kväll