Sex med Smail och Frida !

Sex med Smail och Frida !

Sex med Smail och Frida !
Sex med Small och Frida !

Sex med Small och Frida !

Sex med Small och Frida !
Johaug: Jag har sagt hela sanningen !

Johaug: Jag har sagt hela sanningen !

Johaug: Jag har sagt hela sanningen !
Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

DR Ultra tv-guide fra 24/9 2018 to 2/10 2018

Måndag 9/24
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Grizzy og lemmingerne (45)

Grizzy og lemmingerne (45)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:10

Freaktown (51)

Freaktown (51)
08:20

Freaktown (52)

Freaktown (52)
08:35

Sleepover - Frilandsmuseet

Sleepover - Frilandsmuseet
08:50

Mit 50/50 liv - Graffitimesteren (6)

Mit 50/50 liv - Graffitimesteren (6)
09:05

Store Nørd: Luftballon

Store Nørd: Luftballon
09:25

Quarx (11)

Quarx (11)
09:35

Don't Try This at Home (6)

Don't Try This at Home (6)
09:55

Dybet (35)

Dybet (35)
10:15

Dybet (36)

Dybet (36)
10:40

Hollywoods vildeste dyr I (1)

Hollywoods vildeste dyr I (1)
11:00

Ultras sorte kageshow III (5)

Ultras sorte kageshow III (5)
11:30

KreaKampen - smykker

KreaKampen - smykker
12:00

Designpigerne - Outfit of the Day (6)

Designpigerne - Outfit of the Day (6)
12:15

Modeidioten: Hip hop

Modeidioten: Hip hop
12:30

Braceface (21)

Braceface (21)
12:50

Braceface (22)

Braceface (22)
13:15

Livredderne - Udvælgelsen (1)

Livredderne - Udvælgelsen (1)
13:35

Klassen - Martines bryllup - del 2 (178)

Klassen - Martines bryllup - del 2 (178)
13:50

Klassen - Mobbet på Youtube (179)

Klassen - Mobbet på Youtube (179)
14:00

Sofie Linde Show II (3) - Citybois

Sofie Linde Show II (3) - Citybois
14:30

ZombieLars (4:13)

ZombieLars (4:13)
14:45

ZombieLars (5:13)

ZombieLars (5:13)
15:00

Braceface (5)

Braceface (5)
15:20

Dybet (16)

Dybet (16)
15:40

Wild Kratts (14)

Wild Kratts (14)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:15

Junglebanden

Junglebanden
16:25

Junglebanden

Junglebanden
16:40

Grizzy og lemmingerne (25)

Grizzy og lemmingerne (25)
16:45

Grizzy og lemmingerne (26)

Grizzy og lemmingerne (26)
16:50

Gumball I (12)

Gumball I (12)
17:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:40

Klassen - Den hemmelige SMS (229)

Klassen - Den hemmelige SMS (229)
17:50

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Bella and the Bulldogs II (6)

Bella and the Bulldogs II (6)
18:30

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Nabiha (1)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Nabiha (1)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg (2)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg (2)
19:00

The Next Step IV (25)

The Next Step IV (25)
19:25

Alle sammen sammen II (4)

Alle sammen sammen II (4)
19:50

Monica Chef - Velkommen til Italien (29)

Monica Chef - Velkommen til Italien (29)
20:10

Trio (5:10)

Trio (5:10)
20:35

Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling (5)

Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling (5)
20:45

BaseBoys - Smidt ud af bandet? (17)

BaseBoys - Smidt ud af bandet? (17)
21:00

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tisdag 9/25
06:00

Grizzy og lemmingerne (10)

Grizzy og lemmingerne (10)
06:05

Grizzy og lemmingerne (11)

Grizzy og lemmingerne (11)
06:15

Thunderbirds (7)

Thunderbirds (7)
06:35

Wild Kratts (6)

Wild Kratts (6)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)
07:15

Gumball I (12)

Gumball I (12)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Grizzy og lemmingerne (46)

Grizzy og lemmingerne (46)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:11

Leon

Leon
08:12

Zorro (1)

Zorro (1)
08:35

Backstage II (1)

Backstage II (1)
08:50

Backstage II (2)

Backstage II (2)
09:05

Store Nørd: Fælde

Store Nørd: Fælde
09:25

Quarx (12)

Quarx (12)
09:35

Drengerøv (1)

Drengerøv (1)
09:55

Dybet (37)

Dybet (37)
10:15

Dybet (38)

Dybet (38)
10:40

Hollywoods vildeste dyr I (2)

Hollywoods vildeste dyr I (2)
10:55

Ultras sorte kageshow III (6)

Ultras sorte kageshow III (6)
11:25

KreaKampen - LEGO

KreaKampen - LEGO
11:55

Modeidioten: Rock

Modeidioten: Rock
12:10

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (1)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (1)
12:30

Braceface (23)

Braceface (23)
12:55

Braceface (24)

Braceface (24)
13:15

Livredderne - Sidste chance (2)

Livredderne - Sidste chance (2)
13:40

Klassen - En plads i rekordbogen (180)

Klassen - En plads i rekordbogen (180)
13:50

Klassen - Er du adopteret? (181)

Klassen - Er du adopteret? (181)
14:00

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild
14:30

ZombieLars (6:13)

ZombieLars (6:13)
14:45

ZombieLars (7:13)

ZombieLars (7:13)
15:00

Braceface (6)

Braceface (6)
15:20

Dybet (17)

Dybet (17)
15:40

Wild Kratts (15)

Wild Kratts (15)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:15

Junglebanden

Junglebanden
16:25

Junglebanden

Junglebanden
16:40

Grizzy og lemmingerne (27)

Grizzy og lemmingerne (27)
16:45

Grizzy og lemmingerne (28)

Grizzy og lemmingerne (28)
16:50

Gumball I

Gumball I
17:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:40

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)
17:50

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Bella and the Bulldogs II (7)

Bella and the Bulldogs II (7)
18:30

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Oscar Rosenstrøm (3)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Oscar Rosenstrøm (3)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Signe og Helena (4)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Signe og Helena (4)
19:00

The Next Step IV (26)

The Next Step IV (26)
19:25

Alle sammen sammen II (5)

Alle sammen sammen II (5)
19:45

Monica Chef - Antonellos hus (30)

Monica Chef - Antonellos hus (30)
20:05

Trio (6:10)

Trio (6:10)
20:30

Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon (6)

Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon (6)
20:40

BaseBoys - R.I.P. vores band! (18)

BaseBoys - R.I.P. vores band! (18)
21:00

Grizzy og lemmingerne (33)

Grizzy og lemmingerne (33)
21:05

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)
21:15

Snydt!

Snydt!
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Onsdag 9/26
06:00

Grizzy og lemmingerne (12)

Grizzy og lemmingerne (12)
06:05

Grizzy og lemmingerne (13)

Grizzy og lemmingerne (13)
06:15

Thunderbirds (8)

Thunderbirds (8)
06:35

Wild Kratts (7)

Wild Kratts (7)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)
07:15

Gumball I

Gumball I
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Grizzy og lemmingerne (47)

Grizzy og lemmingerne (47)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:11

Leon

Leon
08:12

Zorro (2)

Zorro (2)
08:35

Backstage II (3)

Backstage II (3)
08:50

Backstage II (4)

Backstage II (4)
09:05

Store Nørd: Brandslukning (2)

Store Nørd: Brandslukning (2)
09:25

Quarx (13)

Quarx (13)
09:35

Drengerøv (2)

Drengerøv (2)
09:55

Dybet (39)

Dybet (39)
10:20

Thunderbirds II (1)

Thunderbirds II (1)
10:40

Hollywoods vildeste dyr I (3)

Hollywoods vildeste dyr I (3)
11:00

Ultras sorte kageshow III (7)

Ultras sorte kageshow III (7)
11:30

Voksenfælden I (1)

Voksenfælden I (1)
11:55

Modeidioten: Pop

Modeidioten: Pop
12:10

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (2)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (2)
12:30

Braceface (25)

Braceface (25)
12:55

Braceface (26)

Braceface (26)
13:15

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)
13:35

Klassen - Slikker på toiletbræt (182)

Klassen - Slikker på toiletbræt (182)
13:50

Klassen - Smidt ud af gruppen (183)

Klassen - Smidt ud af gruppen (183)
14:00

Sofie Linde Show II (5) - Page Four

Sofie Linde Show II (5) - Page Four
14:30

ZombieLars (8:13)

ZombieLars (8:13)
14:45

ZombieLars (9:13)

ZombieLars (9:13)
15:00

Braceface (7)

Braceface (7)
15:20

Dybet (18)

Dybet (18)
15:40

Wild Kratts (16)

Wild Kratts (16)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:15

Junglebanden

Junglebanden
16:25

Junglebanden

Junglebanden
16:40

Grizzy og lemmingerne (29)

Grizzy og lemmingerne (29)
16:45

Grizzy og lemmingerne (30)

Grizzy og lemmingerne (30)
16:50

Gumball I

Gumball I
17:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:40

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)
17:50

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Bella and the Bulldogs II (8)

Bella and the Bulldogs II (8)
18:30

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (5)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (5)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)
19:00

The Next Step IV (27)

The Next Step IV (27)
19:25

Alle sammen sammen II (6)

Alle sammen sammen II (6)
19:50

Monica Chef - Barbara og Alessandro (31)

Monica Chef - Barbara og Alessandro (31)
20:10

Trio (7:10)

Trio (7:10)
20:35

Hjalte vs Tjelle - Actiondag (7)

Hjalte vs Tjelle - Actiondag (7)
20:45

BaseBoys - Vi stjæler en bil (19)

BaseBoys - Vi stjæler en bil (19)
21:00

Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline

Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Torsdag 9/27
06:00

Grizzy og lemmingerne (14)

Grizzy og lemmingerne (14)
06:05

Grizzy og lemmingerne (15)

Grizzy og lemmingerne (15)
06:15

Thunderbirds (9)

Thunderbirds (9)
06:35

Wild Kratts (8)

Wild Kratts (8)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)
07:15

Gumball I

Gumball I
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Grizzy og lemmingerne (48)

Grizzy og lemmingerne (48)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:11

Leon

Leon
08:12

Zorro (3)

Zorro (3)
08:35

Backstage II (5)

Backstage II (5)
08:50

Backstage II (6)

Backstage II (6)
09:05

Store Nørd: Svævebane

Store Nørd: Svævebane
09:25

Quarx (14)

Quarx (14)
09:35

Drengerøv (3)

Drengerøv (3)
09:55

Thunderbirds II (2)

Thunderbirds II (2)
10:20

Thunderbirds II (3)

Thunderbirds II (3)
10:40

Hollywoods vildeste dyr I (4)

Hollywoods vildeste dyr I (4)
11:00

Ultras sorte kageshow III - MGP Special (8)

Ultras sorte kageshow III - MGP Special (8)
11:30

Voksenfælden I (2)

Voksenfælden I (2)
11:55

Modeidioten: Cosplay

Modeidioten: Cosplay
12:15

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (3)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (3)
12:35

Braceface (27)

Braceface (27)
12:55

Braceface (28)

Braceface (28)
13:15

Livredderne - Hoved mod hoved (4)

Livredderne - Hoved mod hoved (4)
13:35

Klassen - Den hemmelige blog (173)

Klassen - Den hemmelige blog (173)
13:50

Klassen - Ny pige i squad'et - del 1 (184)

Klassen - Ny pige i squad'et - del 1 (184)
14:00

Sofie Linde Show II (6) - Timm Vladimir og Liv

Sofie Linde Show II (6) - Timm Vladimir og Liv
14:30

ZombieLars (10:13)

ZombieLars (10:13)
14:45

ZombieLars (11:13)

ZombieLars (11:13)
15:00

Braceface (8)

Braceface (8)
15:20

Dybet (19)

Dybet (19)
15:40

Wild Kratts (17)

Wild Kratts (17)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:15

Junglebanden

Junglebanden
16:25

Junglebanden

Junglebanden
16:40

Grizzy og lemmingerne (31)

Grizzy og lemmingerne (31)
16:45

Grizzy og lemmingerne (32)

Grizzy og lemmingerne (32)
16:50

Gumball I

Gumball I
17:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:40

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)
17:50

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Bella and the Bulldogs II (9)

Bella and the Bulldogs II (9)
18:30

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)
19:05

The Next Step IV (28)

The Next Step IV (28)
19:25

Alle sammen sammen II (7)

Alle sammen sammen II (7)
19:45

Monica Chef - Kokkenes møde (32)

Monica Chef - Kokkenes møde (32)
20:10

Trio (8:10)

Trio (8:10)
20:30

Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen (8)

Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen (8)
20:40

BaseBoys - Kan du tilgive os, Emil? (20)

BaseBoys - Kan du tilgive os, Emil? (20)
20:55

Hollywoods vildeste dyr II (1)

Hollywoods vildeste dyr II (1)
21:10

Hollywoods vildeste dyr II (2)

Hollywoods vildeste dyr II (2)
21:25

Hollywoods vildeste dyr II (3)

Hollywoods vildeste dyr II (3)
21:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Fredag 9/28
06:00

Grizzy og lemmingerne (16)

Grizzy og lemmingerne (16)
06:05

Grizzy og lemmingerne (17)

Grizzy og lemmingerne (17)
06:15

Thunderbirds (10)

Thunderbirds (10)
06:35

Wild Kratts (9)

Wild Kratts (9)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)
07:15

Gumball I

Gumball I
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Grizzy og lemmingerne (49)

Grizzy og lemmingerne (49)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:11

Leon

Leon
08:12

Zorro (4)

Zorro (4)
08:35

Backstage II (7)

Backstage II (7)
08:50

Backstage II (8)

Backstage II (8)
09:05

Store Nørd: Jetpack

Store Nørd: Jetpack
09:25

Quarx (15)

Quarx (15)
09:35

Drengerøv (4)

Drengerøv (4)
09:55

Thunderbirds II (4)

Thunderbirds II (4)
10:15

Thunderbirds II (5)

Thunderbirds II (5)
10:40

Hollywoods vildeste dyr I (5)

Hollywoods vildeste dyr I (5)
11:00

Ultras sorte kageshow III - Klassen Special (9)

Ultras sorte kageshow III - Klassen Special (9)
11:30

Voksenfælden I (3)

Voksenfælden I (3)
11:55

Modeidioten: Heavy metal

Modeidioten: Heavy metal
12:10

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (4)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (4)
12:30

Braceface (29)

Braceface (29)
12:55

Braceface (30)

Braceface (30)
13:15

Livredderne - Mod og styrke (5)

Livredderne - Mod og styrke (5)
13:40

Klassen - Ny pige i squad'et - del 2 (185)

Klassen - Ny pige i squad'et - del 2 (185)
13:50

Klassen - Bertrams musikvideo (186)

Klassen - Bertrams musikvideo (186)
14:00

Sofie Linde Show II (7) - Djämes Braun

Sofie Linde Show II (7) - Djämes Braun
14:30

ZombieLars (12:13)

ZombieLars (12:13)
14:45

ZombieLars (13:13)

ZombieLars (13:13)
15:00

Braceface (9)

Braceface (9)
15:20

Dybet (20)

Dybet (20)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:50

Grizzy og lemmingerne (68)

Grizzy og lemmingerne (68)
16:00

Ragnarok Liga (7)

Ragnarok Liga (7)
17:00

Grizzy og lemmingerne (5)

Grizzy og lemmingerne (5)
17:05

Grizzy og lemmingerne (6)

Grizzy og lemmingerne (6)
17:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:40

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)
17:50

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)
18:00

Ultra Snydt

Ultra Snydt
18:05

Bella and the Bulldogs II (10)

Bella and the Bulldogs II (10)
18:30

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)
19:05

Voksenfælden I (8)

Voksenfælden I (8)
19:35

Star Wars: Droid Tales (4)

Star Wars: Droid Tales (4)
20:00

Junglebanden

Junglebanden
20:10

Junglebanden

Junglebanden
20:20

Grizzy og lemmingerne (2)

Grizzy og lemmingerne (2)
20:30

Grizzy og lemmingerne (3)

Grizzy og lemmingerne (3)
20:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
20:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
21:00

Riisings flotte talkshow II (4)

Riisings flotte talkshow II (4)
21:30

Pause på Ultra

Pause på Ultra
21:55

Grizzy og lemmingerne (34)

Grizzy og lemmingerne (34)
22:00

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2)

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2)
22:15

Pause på Ultra

Pause på Ultra
22:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
00:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
02:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
04:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Lördag 9/29
06:00

Leon

Leon
06:01

Zorro (7)

Zorro (7)
06:25

Dybet (37)

Dybet (37)
06:45

Dybet (38)

Dybet (38)
07:05

Thunderbirds (13)

Thunderbirds (13)
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Wild Kratts (21)

Wild Kratts (21)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball I

Gumball I
09:00

Disney sjov

Disney sjov
10:00

Stormy 2

Stormy 2
11:40

Sam & Cat I (1)

Sam & Cat I (1)
12:05

Sam & Cat I (2)

Sam & Cat I (2)
12:25

Sam & Cat I (3)

Sam & Cat I (3)
12:50

Sam & Cat I (4)

Sam & Cat I (4)
13:10

Sam & Cat I (5)

Sam & Cat I (5)
13:30

Sam & Cat I (6)

Sam & Cat I (6)
13:55

Sam & Cat I (7)

Sam & Cat I (7)
14:15

Sam & Cat I (8)

Sam & Cat I (8)
14:35

Backstage II (1)

Backstage II (1)
14:50

Backstage II (2)

Backstage II (2)
15:10

Backstage II (3)

Backstage II (3)
15:25

Backstage II (4)

Backstage II (4)
15:40

Backstage II (5)

Backstage II (5)
15:55

Backstage II (6)

Backstage II (6)
16:10

Vi' bare bjørne (22)

Vi' bare bjørne (22)
16:25

Vi' bare bjørne (23)

Vi' bare bjørne (23)
16:35

Vi' bare bjørne (24)

Vi' bare bjørne (24)
16:45

Vi' bare bjørne (25)

Vi' bare bjørne (25)
16:55

Vi' bare bjørne (26)

Vi' bare bjørne (26)
17:05

Klassen - Rich kid? (224)

Klassen - Rich kid? (224)
17:15

Klassen - Krise i klassen, del 1 (225)

Klassen - Krise i klassen, del 1 (225)
17:25

Klassen - Krise i klassen, del 2 (226)

Klassen - Krise i klassen, del 2 (226)
17:35

Klassen - Et vådt uheld (227)

Klassen - Et vådt uheld (227)
17:45

Klassen - Albertes wannabes (228)

Klassen - Albertes wannabes (228)
17:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:30

Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter

Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter
19:00

KreaKampen (1:3)

KreaKampen (1:3)
19:30

Ultras Sorte Kageshow - med Morten og Naja Münster (1)

Ultras Sorte Kageshow - med Morten og Naja Münster (1)
20:00

Kidnappet

Kidnappet
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Söndag 9/30
06:00

Leon

Leon
06:01

Zorro (8)

Zorro (8)
06:25

Dybet (39)

Dybet (39)
06:45

Star Wars: Droid Tales (1)

Star Wars: Droid Tales (1)
07:05

Thunderbirds (14)

Thunderbirds (14)
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Wild Kratts (22)

Wild Kratts (22)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball I

Gumball I
09:00

Alpha og Omega - De store ulvelege

Alpha og Omega - De store ulvelege
09:40

Alpha og Omega - Legenden om hugtandshulen

Alpha og Omega - Legenden om hugtandshulen
10:25

Junglebanden

Junglebanden
10:35

Junglebanden

Junglebanden
10:45

Junglebanden

Junglebanden
10:55

NØRD - Dykker med hajer

NØRD - Dykker med hajer
11:10

NØRD - Wuaaahh

NØRD - Wuaaahh
11:25

Hollywoods vildeste dyr I (3)

Hollywoods vildeste dyr I (3)
11:40

Hollywoods vildeste dyr I (4)

Hollywoods vildeste dyr I (4)
12:00

Bidt, brændt og stukket - Hugorm (3)

Bidt, brændt og stukket - Hugorm (3)
12:15

Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre (1)

Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre (1)
12:30

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1 (230)
12:40

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2 (231)
12:50

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3 (232)
13:00

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4 (233)
13:10

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)
13:20

Hjerteløst (3:8)

Hjerteløst (3:8)
13:45

Brohave og Harding på tur - Casper tømmer dankortet (4)

Brohave og Harding på tur - Casper tømmer dankortet (4)
13:55

Brohave og Harding på tur - Casper slår Rasmus ihjel?! (5)

Brohave og Harding på tur - Casper slår Rasmus ihjel?! (5)
14:05

Brohave og Harding på tur - Casper skal på date (6)

Brohave og Harding på tur - Casper skal på date (6)
14:25

Ultras Sorte Kageshow II (5)

Ultras Sorte Kageshow II (5)
14:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:00

Brevet til Momo

Brevet til Momo
16:55

Dybet (33)

Dybet (33)
17:15

Gumball IV (26)

Gumball IV (26)
17:25

Gumball IV (27)

Gumball IV (27)
17:35

Gumball IV (28)

Gumball IV (28)
17:45

Gumball IV (29)

Gumball IV (29)
18:00

NØRD - ultra:bit

NØRD - ultra:bit
18:05

Børnene på Silkevejen - Akrobat

Børnene på Silkevejen - Akrobat
18:30

Troldspejlet

Troldspejlet
19:00

Den store bagedyst (1:9)

Den store bagedyst (1:9)
20:30

Ultras Sorte Kageshow - med Morten og Naja Münster (1)

Ultras Sorte Kageshow - med Morten og Naja Münster (1)
20:55

Snydt!

Snydt!
21:10

Snydt!

Snydt!
21:20

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:20

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:20

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:20

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Måndag 10/1
06:00

Grizzy og lemmingerne (18)

Grizzy og lemmingerne (18)
06:05

Grizzy og lemmingerne (19)

Grizzy og lemmingerne (19)
06:15

Thunderbirds (11)

Thunderbirds (11)
06:35

Wild Kratts (10)

Wild Kratts (10)
07:00

Ultra Snydt

Ultra Snydt
07:05

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)
07:15

Gumball I

Gumball I
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Grizzy og lemmingerne (50)

Grizzy og lemmingerne (50)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:10

Zorro (5)

Zorro (5)
08:35

Backstage II (9)

Backstage II (9)
08:50

Backstage II (10)

Backstage II (10)
09:05

Store Nørd: Nørdbil

Store Nørd: Nørdbil
09:25

Quarx (16)

Quarx (16)
09:35

Drengerøv (5)

Drengerøv (5)
09:55

Thunderbirds II (6)

Thunderbirds II (6)
10:15

Thunderbirds II (7)

Thunderbirds II (7)
10:40

Hollywoods vildeste dyr I (6)

Hollywoods vildeste dyr I (6)
11:00

Ultras bedste (1)

Ultras bedste (1)
11:15

Ultras bedste (2)

Ultras bedste (2)
11:30

Voksenfælden I (4)

Voksenfælden I (4)
11:55

Modeidioten: Dancehall

Modeidioten: Dancehall
12:10

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (5)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (5)
12:35

Braceface (31)

Braceface (31)
12:55

Braceface (32)

Braceface (32)
13:15

Livredderne - En tur i svømmeren (6)

Livredderne - En tur i svømmeren (6)
13:35

Klassen - Forelsket på chatten (187)

Klassen - Forelsket på chatten (187)
13:45

Klassen - Er han vild med mig? (188)

Klassen - Er han vild med mig? (188)
14:00

Sofie Linde show II (8) - Anders Grau og Martin Høgsted

Sofie Linde show II (8) - Anders Grau og Martin Høgsted
14:30

Danmarks største youtuber (1:12)

Danmarks største youtuber (1:12)
14:40

Danmarks største youtuber (2:12)

Danmarks største youtuber (2:12)
14:50

Danmarks største youtuber (3:12)

Danmarks største youtuber (3:12)
15:00

Braceface (10)

Braceface (10)
15:20

Dybet (21)

Dybet (21)
15:40

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:15

Junglebanden

Junglebanden
16:25

Grizzy og lemmingerne (69)

Grizzy og lemmingerne (69)
16:35

Grizzy og lemmingerne (70)

Grizzy og lemmingerne (70)
16:40

Vi' bare bjørne II (1)

Vi' bare bjørne II (1)
16:50

Gumball I

Gumball I
17:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:40

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)

Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5 (234)
17:50

Klassen - Spark mig! (235)

Klassen - Spark mig! (235)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Bella and the Bulldogs II (11)

Bella and the Bulldogs II (11)
18:30

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Emil Olsen

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Emil Olsen
18:45

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (1)

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (1)
19:00

The Next Step IV (29)

The Next Step IV (29)
19:20

Alle sammen sammen II (8)

Alle sammen sammen II (8)
19:45

Monica Chef - Vanesas video (33)

Monica Chef - Vanesas video (33)
20:10

Trio (9:10)

Trio (9:10)
20:30

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (9)

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (9)
20:40

BaseBoys - Holder kæmpe koncert (21)

BaseBoys - Holder kæmpe koncert (21)
21:00

KreaKampen (3:3)

KreaKampen (3:3)
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra is this week airing Grizzy og lemmingerne, Freaktown, Mit 50/50 liv - Graffitimesteren, Quarx, Don't Try This at Home, Dybet, Hollywoods vildeste dyr I, Ultras sorte kageshow, Designpigerne - Outfit of the Day, Braceface, Livredderne - Udvælgelsen, Klassen - Martines bryllup - del 2, Klassen - Mobbet på Youtube, ZombieLars, Wild Kratts, Gumball I, Klassen - Den hemmelige SMS, Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 1, Bella and the Bulldogs, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Nabiha, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Mette Lindberg, The Next Step IV, Alle sammen sammen, Monica Chef - Velkommen til Italien, Trio, Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling, BaseBoys - Smidt ud af bandet?, KreaKampen, Thunderbirds, Zorro, Backstage, Drengerøv, 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager, Livredderne - Sidste chance, Klassen - En plads i rekordbogen, Klassen - Er du adopteret?, Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 2, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Oscar Rosenstrøm, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Signe og Helena, Monica Chef - Antonellos hus, Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon, BaseBoys - R.I.P. vores band!, Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton, Store Nørd, Voksenfælden I, Livredderne - Udfordringen på klippeøen, Klassen - Slikker på toiletbræt, Klassen - Smidt ud af gruppen, Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 3, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier, Monica Chef - Barbara og Alessandro, Hjalte vs Tjelle - Actiondag, BaseBoys - Vi stjæler en bil, Ultras sorte kageshow III - MGP Special, Livredderne - Hoved mod hoved, Klassen - Den hemmelige blog, Klassen - Ny pige i squad'et - del 1, Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 4, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen, Monica Chef - Kokkenes møde, Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen, BaseBoys - Kan du tilgive os, Emil?, Hollywoods vildeste dyr, Ultras sorte kageshow III - Klassen Special, Livredderne - Mod og styrke, Klassen - Ny pige i squad'et - del 2, Klassen - Bertrams musikvideo, Ragnarok Liga, Klassen - Det forsvundne kærestebrev, del 5, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave, Star Wars, Riisings flotte talkshow, Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen, Sam & Cat I, Vi' bare bjørne, Klassen - Rich kid?, Klassen - Krise i klassen, del 1, Klassen - Krise i klassen, del 2, Klassen - Et vådt uheld, Klassen - Albertes wannabes, Ultras Sorte Kageshow - med Morten og Naja Münster, Bidt, brændt og stukket - Hugorm, Bidt, brændt og stukket - Rød skovmyre, Hjerteløst, Brohave og Harding på tur - Casper tømmer dankortet, Brohave og Harding på tur - Casper slår Rasmus ihjel?!, Brohave og Harding på tur - Casper skal på date, Ultras Sorte Kageshow, Gumball IV, Den store bagedyst, Ultras bedste, Livredderne - En tur i svømmeren, Klassen - Forelsket på chatten, Klassen - Er han vild med mig?, Danmarks største youtuber, Klassen - Spark mig!, Cykel Karaoke - Bastian fra MGP, Monica Chef - Vanesas video, Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen, BaseBoys - Holder kæmpe koncert

DR Ultra i dag
DR Ultra i kväll