Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken

Borgs son spelar sin pappa på vita duken
Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner

Damon Wayans tog farväl av släkt och vänner
Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!

Claes Claesson: - Du kan ju döda någon!
Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet

Mila Kunis vet inte hur lång gången hon är i sin graviditet
Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

Kardashians stulna ring värd 4 miljoner $

DR Ultra tv-guide fra 19/7 2018 to 27/7 2018

Torsdag 7/19
23:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Fredag 7/20
06:00

Leon

Leon
06:01

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:15

Thunderbirds (15)

Thunderbirds (15)
06:35

Thunderbirds (16)

Thunderbirds (16)
07:00

Junglebanden

Junglebanden
07:10

Junglebanden

Junglebanden
07:20

Wild Kratts (15)

Wild Kratts (15)
07:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:05

Svampebob Firkant VII (15)

Svampebob Firkant VII (15)
08:30

The Next Step IV (40)

The Next Step IV (40)
08:55

Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde! (12)

Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde! (12)
09:05

Danmarks største youtuber (6:12)

Danmarks største youtuber (6:12)
09:15

Sam & Cat II (15)

Sam & Cat II (15)
09:35

Klassen - Pigernes omklædning (97)

Klassen - Pigernes omklædning (97)
09:45

Klassen - Farvel Liam (98)

Klassen - Farvel Liam (98)
10:00

Klassen - Kylling i fare! (99)

Klassen - Kylling i fare! (99)
10:10

Klassen - Tobias og Victoria : Del 1 (100)

Klassen - Tobias og Victoria : Del 1 (100)
10:20

Klassen - Tobias og Victoria : Del 2 (101)

Klassen - Tobias og Victoria : Del 2 (101)
10:30

Klassen - Hvad kan Liam blive? (102)

Klassen - Hvad kan Liam blive? (102)
10:40

ZombieLars (3:13)

ZombieLars (3:13)
10:55

Isas Stepz (37)

Isas Stepz (37)
11:10

Isas Stepz (38)

Isas Stepz (38)
11:25

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus
11:40

KreaKampen - formning

KreaKampen - formning
12:10

Lou

Lou
12:25

Lou

Lou
12:35

Braceface (29)

Braceface (29)
13:00

Braceface (30)

Braceface (30)
13:20

Freaktown (29)

Freaktown (29)
13:30

Freaktown (30)

Freaktown (30)
13:45

Hollywoods vildeste dyr I (5)

Hollywoods vildeste dyr I (5)
14:05

Min bror kolonikongen (10:10)

Min bror kolonikongen (10:10)
14:30

Zorro (21)

Zorro (21)
14:55

Thunderbirds II (18)

Thunderbirds II (18)
15:15

Dybet (19)

Dybet (19)
15:35

Junglebanden

Junglebanden
15:50

Junglebanden

Junglebanden
16:00

Wild Kratts (10)

Wild Kratts (10)
16:20

Grizzy og lemmingerne (69)

Grizzy og lemmingerne (69)
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:05

Svampebob Firkant VIII (26)

Svampebob Firkant VIII (26)
17:25

Ultra tæt på Patrick 'Es3tag' Hansen

Ultra tæt på Patrick 'Es3tag' Hansen
17:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)
17:55

Danmarks største youtuber (2:12)

Danmarks største youtuber (2:12)
18:10

The Next Step IV (40)

The Next Step IV (40)
18:30

Bella and the Bulldogs I (5)

Bella and the Bulldogs I (5)
18:55

Grizzy og lemmingerne (60)

Grizzy og lemmingerne (60)
19:00

Dybet (26)

Dybet (26)
19:20

Grizzy og lemmingerne (6)

Grizzy og lemmingerne (6)
19:30

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
20:00

Flip & Flop - Mission: Umulig

Flip & Flop - Mission: Umulig
21:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Lördag 7/21
05:59

Leon

Leon
06:00

Zorro (13)

Zorro (13)
06:25

Dybet (5)

Dybet (5)
06:45

Grizzy og lemmingerne (37)

Grizzy og lemmingerne (37)
06:50

Grizzy og lemmingerne (38)

Grizzy og lemmingerne (38)
07:00

Grizzy og lemmingerne (39)

Grizzy og lemmingerne (39)
07:05

Junglebanden

Junglebanden
07:15

Junglebanden

Junglebanden
07:30

Wild Kratts (17)

Wild Kratts (17)
07:50

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
08:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball IV (25)

Gumball IV (25)
08:45

Gumball IV (26)

Gumball IV (26)
09:00

Disney sjov

Disney sjov
09:55

Alvin og de frække jordegern

Amerikansk komedie fra 2007 med dansk tale
play_arrow
Alvin og de frække jordegern
11:20

The Next Step IV (22)

The Next Step IV (22)
11:45

The Next Step IV (23)

The Next Step IV (23)
12:05

The Next Step IV (24)

The Next Step IV (24)
12:30

The Next Step IV (25)

The Next Step IV (25)
12:50

The Next Step IV (26)

The Next Step IV (26)
13:10

The Next Step IV (27)

The Next Step IV (27)
13:35

The Next Step IV (28)

The Next Step IV (28)
13:55

Danmarks største youtuber (9:12)

Danmarks største youtuber (9:12)
14:05

Danmarks største youtuber (10:12)

Danmarks største youtuber (10:12)
14:15

Danmarks største youtuber (11:12)

Danmarks største youtuber (11:12)
14:25

Danmarks største youtuber (12:12)

Danmarks største youtuber (12:12)
14:35

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
14:50

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus
15:05

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (2)

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (2)
15:15

Ultra Jam - Patrick Dorgan

Ultra Jam - Patrick Dorgan
15:35

Grizzy og lemmingerne (15)

Grizzy og lemmingerne (15)
15:40

Grizzy og lemmingerne (16)

Grizzy og lemmingerne (16)
15:45

Grizzy og lemmingerne (17)

Grizzy og lemmingerne (17)
15:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Brohave og Harding på tur - Sure tæer i ostepops (9)

Brohave og Harding på tur - Sure tæer i ostepops (9)
16:40

Brohave og Harding på tur - Til grin på LIVE TV (10)

Brohave og Harding på tur - Til grin på LIVE TV (10)
16:50

Brohave og Harding på tur - Rasmus Bar-mave (11)

Brohave og Harding på tur - Rasmus Bar-mave (11)
17:00

Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde! (12)

Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde! (12)
17:15

ZombieLars (5:13)

ZombieLars (5:13)
17:30

ZombieLars (6:13)

ZombieLars (6:13)
17:45

ZombieLars (7:13)

ZombieLars (7:13)
18:00

ZombieLars (8:13)

ZombieLars (8:13)
18:15

Kampen (14)

Kampen (14)
18:25

Riisings flotte talkshow I (10)

Riisings flotte talkshow I (10)
19:00

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
19:30

Ultras Sorte Kageshow II - Minecraft special (1)

Ultras Sorte Kageshow II - Minecraft special (1)
19:45

Ultras Sorte Kageshow II - Minecraft special (2)

Ultras Sorte Kageshow II - Minecraft special (2)
20:00

Brevet til Momo

Brevet til Momo
21:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:50

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Söndag 7/22
05:59

Leon

Leon
06:00

Zorro (14)

Zorro (14)
06:25

Dybet (6)

Dybet (6)
06:45

Grizzy og lemmingerne (40)

Grizzy og lemmingerne (40)
06:50

Grizzy og lemmingerne (41)

Grizzy og lemmingerne (41)
07:00

Grizzy og lemmingerne (42)

Grizzy og lemmingerne (42)
07:05

Junglebanden

Junglebanden
07:15

Junglebanden

Junglebanden
07:30

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
07:50

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
08:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball IV (27)

Gumball IV (27)
08:45

Gumball IV (28)

Gumball IV (28)
09:00

Asterix og vikingerne

Asterix og vikingerne
10:10

Junglebanden

Junglebanden
10:20

Junglebanden

Junglebanden
10:30

Junglebanden

Junglebanden
10:45

Store Nørd: Ninjakrog

Store Nørd: Ninjakrog
11:05

Store Nørd: Voldgrav

Store Nørd: Voldgrav
11:20

Brohave og Harding på tur - Casper slår Rasmus ihjel?! (5)

Brohave og Harding på tur - Casper slår Rasmus ihjel?! (5)
11:30

Brohave og Harding på tur - Casper skal på date (6)

Brohave og Harding på tur - Casper skal på date (6)
11:45

Brohave og Harding på tur - Vil du have likes eller venner? (7)

Brohave og Harding på tur - Vil du have likes eller venner? (7)
11:55

Brohave og Harding på tur - Casper er en stor idiot (8)

Brohave og Harding på tur - Casper er en stor idiot (8)
12:05

Livredderne II - Feje Tricks (4)

Livredderne II - Feje Tricks (4)
12:15

Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (5)

Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (5)
12:25

Livredderne II - Ballade på Bommen (6)

Livredderne II - Ballade på Bommen (6)
12:35

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)
12:50

Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (4)

Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (4)
13:05

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)
13:25

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)
13:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)
14:00

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)
14:15

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)
14:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
14:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
14:55

Anne elsker Jørgen

Anne elsker Jørgen
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

Junglebanden

Junglebanden
16:45

Dybet (13)

Dybet (13)
17:05

Wild Kratts (15)

Wild Kratts (15)
17:25

Wild Kratts (16)

Wild Kratts (16)
17:50

Grizzy og lemmingerne (2)

Grizzy og lemmingerne (2)
17:55

Junglebanden

Junglebanden
18:05

Junglebanden

Junglebanden
18:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
18:40

Sofie Linde Show I (3) - Citybois

Sofie Linde Show I (3) - Citybois
19:10

Den meget lange ferie (3)

Den meget lange ferie (3)
20:00

Trækfugle

Trækfugle
21:20

Snydt!

Snydt!
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Måndag 7/23
05:58

Leon

Leon
06:00

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:15

Zorro (1)

Zorro (1)
06:35

Dybet (1)

Dybet (1)
06:55

Thunderbirds (17)

Thunderbirds (17)
07:20

Wild Kratts (16)

Wild Kratts (16)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Junglebanden

Junglebanden
08:05

Svampebob Firkant VII (16)

Svampebob Firkant VII (16)
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:50

Danmarks største youtuber (7:12)

Danmarks største youtuber (7:12)
09:00

Danmarks største youtuber (8:12)

Danmarks største youtuber (8:12)
09:10

Sam & Cat II (16)

Sam & Cat II (16)
09:35

Klassen - Han drukner! (103)

Klassen - Han drukner! (103)
09:45

Klassen - Red verden (104)

Klassen - Red verden (104)
09:55

Klassen - Løbe hjemmefra : Del 1 (105)

Klassen - Løbe hjemmefra : Del 1 (105)
10:05

Klassen - Løbe hjemmefra : Del 2 (106)

Klassen - Løbe hjemmefra : Del 2 (106)
10:15

Klassen - Bukserne af! (107)

Klassen - Bukserne af! (107)
10:25

Klassen - Signes nye veninde (108)

Klassen - Signes nye veninde (108)
10:35

Klassen - Er Sami syg? (109)

Klassen - Er Sami syg? (109)
10:45

ZombieLars (4:13)

ZombieLars (4:13)
11:00

Kampen (19)

Kampen (19)
11:10

Isas Stepz (39)

Isas Stepz (39)
11:25

Isas Stepz (40)

Isas Stepz (40)
11:40

KreaKampen - tekstildesign

KreaKampen - tekstildesign
12:10

Lou

Lou
12:20

Lou

Lou
12:35

Braceface (31)

Braceface (31)
12:55

Braceface (32)

Braceface (32)
13:20

Freaktown (31)

Freaktown (31)
13:30

Freaktown (32)

Freaktown (32)
13:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)
14:00

Kolonien - Øen (1)

Kolonien - Øen (1)
14:20

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2)

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen (2)
14:30

Zorro (22)

Zorro (22)
14:50

Thunderbirds II (19)

Thunderbirds II (19)
15:15

Dybet (20)

Dybet (20)
15:35

Junglebanden

Junglebanden
15:45

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Wild Kratts (11)

Wild Kratts (11)
16:20

Grizzy og lemmingerne (70)

Grizzy og lemmingerne (70)
16:25

Grizzy og lemmingerne (71)

Grizzy og lemmingerne (71)
16:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:05

Svampebob Firkant VII (17)

Svampebob Firkant VII (17)
17:30

Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob (13)

Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob (13)
17:40

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)
17:55

Danmarks største youtuber (3:12)

Danmarks største youtuber (3:12)
18:05

Quarx (1)

Quarx (1)
18:20

Quarx (2)

Quarx (2)
18:30

Bella and the Bulldogs I (6)

Bella and the Bulldogs I (6)
18:55

Kampen (25)

Kampen (25)
19:00

Dybet (27)

Dybet (27)
19:20

Monica Chef - Brunos mor (37)

Monica Chef - Brunos mor (37)
19:45

Sam & Cat II (13)

Sam & Cat II (13)
20:10

Backstage II (9)

Backstage II (9)
20:25

Trio (7:10)

Trio (7:10)
20:50

Limbo II (12)

Limbo II (12)
21:05

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
21:15

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tisdag 7/24
05:58

Leon

Leon
06:00

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:15

Zorro (2)

Zorro (2)
06:35

Dybet (2)

Dybet (2)
06:55

Thunderbirds (18)

Thunderbirds (18)
07:20

Wild Kratts (17)

Wild Kratts (17)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Junglebanden

Junglebanden
08:05

Svampebob Firkant VII (18)

Svampebob Firkant VII (18)
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:50

Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob (13)

Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob (13)
09:00

Danmarks største youtuber (9:12)

Danmarks største youtuber (9:12)
09:10

Sam & Cat II (17)

Sam & Cat II (17)
09:35

Klassen - Kan piger score? (110)

Klassen - Kan piger score? (110)
09:45

Klassen - Er vi kærester? Del 1 (111)

Klassen - Er vi kærester? Del 1 (111)
09:55

Klassen - Er vi kærester? Del 2 (112)

Klassen - Er vi kærester? Del 2 (112)
10:10

Klassen - DUMT (113)

Klassen - DUMT (113)
10:20

Klassen - BFF (114)

Klassen - BFF (114)
10:30

Klassen - Skolefoto (115)

Klassen - Skolefoto (115)
10:40

Klassen - Det store klasseshow (116)

Klassen - Det store klasseshow (116)
10:55

ZombieLars (5:13)

ZombieLars (5:13)
11:10

Isas Stepz (41)

Isas Stepz (41)
11:25

Isas Stepz (42)

Isas Stepz (42)
11:40

KreaKampen - skraldekunst

KreaKampen - skraldekunst
12:10

Lou

Lou
12:20

Lou

Lou
12:35

Braceface (33)

Braceface (33)
12:55

Braceface (34)

Braceface (34)
13:15

Freaktown (33)

Freaktown (33)
13:30

Freaktown (34)

Freaktown (34)
13:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)
14:00

Kolonien - Kraniet (2)

Kolonien - Kraniet (2)
14:10

Kolonien - Mobilen (3)

Kolonien - Mobilen (3)
14:20

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)
14:30

Zorro (23)

Zorro (23)
14:50

Thunderbirds II (20)

Thunderbirds II (20)
15:15

Dybet (21)

Dybet (21)
15:35

Junglebanden

Junglebanden
15:45

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Wild Kratts (12)

Wild Kratts (12)
16:20

Grizzy og lemmingerne (72)

Grizzy og lemmingerne (72)
16:25

Grizzy og lemmingerne (73)

Grizzy og lemmingerne (73)
16:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:05

Svampebob Firkant VII (19)

Svampebob Firkant VII (19)
17:30

Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst (14)

Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst (14)
17:40

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
18:00

Danmarks største youtuber (4:12)

Danmarks største youtuber (4:12)
18:10

Quarx (3)

Quarx (3)
18:20

Quarx (4)

Quarx (4)
18:30

Bella and the Bulldogs I (7)

Bella and the Bulldogs I (7)
18:55

Kampen (26)

Kampen (26)
19:00

Dybet (28)

Dybet (28)
19:25

Monica Chef - Rikis bekendtgørelse (38)

Monica Chef - Rikis bekendtgørelse (38)
19:45

Sam & Cat II (14)

Sam & Cat II (14)
20:10

Backstage II (10)

Backstage II (10)
20:25

Trio (8:10)

Trio (8:10)
20:50

Limbo II (13)

Limbo II (13)
21:05

Limbo II (14)

Limbo II (14)
21:20

Snydt!

Snydt!
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Onsdag 7/25
05:58

Leon

Leon
06:00

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:15

Zorro (3)

Zorro (3)
06:35

Dybet (3)

Dybet (3)
06:55

Thunderbirds (19)

Thunderbirds (19)
07:20

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Junglebanden

Junglebanden
08:05

Svampebob Firkant VII (20)

Svampebob Firkant VII (20)
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:50

Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst (14)

Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst (14)
09:00

Danmarks største youtuber (10:12)

Danmarks største youtuber (10:12)
09:10

Sam & Cat II (18)

Sam & Cat II (18)
09:35

Klassen - Det hemmelige instrument (117)

Klassen - Det hemmelige instrument (117)
09:45

Klassen - Smykketyven (118)

Klassen - Smykketyven (118)
09:55

Klassen - Frederiks mors bryster (119)

Klassen - Frederiks mors bryster (119)
10:10

Klassen - Cool eller klovn? (120)

Klassen - Cool eller klovn? (120)
10:20

Klassen - Hjerter på pigetoilettet (121)

Klassen - Hjerter på pigetoilettet (121)
10:30

Klassen - Kærestesorger (122)

Klassen - Kærestesorger (122)
10:40

ZombieLars (6:13)

ZombieLars (6:13)
10:55

Isas Stepz (43)

Isas Stepz (43)
11:10

Isas Stepz (44)

Isas Stepz (44)
11:25

Cykel Karaoke - Mille og Celina fra MGP

Cykel Karaoke - Mille og Celina fra MGP
11:40

KreaKampen - maleri

KreaKampen - maleri
12:10

Lou

Lou
12:20

Lou

Lou
12:35

Braceface (35)

Braceface (35)
12:55

Braceface (36)

Braceface (36)
13:20

Freaktown (35)

Freaktown (35)
13:30

Freaktown (36)

Freaktown (36)
13:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)
14:00

Kolonien - Den sorte mand (4)

Kolonien - Den sorte mand (4)
14:10

Kolonien - Båden (5)

Kolonien - Båden (5)
14:20

Hjalte vs Tjelle - Bondegården (3)

Hjalte vs Tjelle - Bondegården (3)
14:30

Zorro (24)

Zorro (24)
14:50

Thunderbirds II (21)

Thunderbirds II (21)
15:15

Dybet (22)

Dybet (22)
15:35

Junglebanden

Junglebanden
15:45

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Wild Kratts (13)

Wild Kratts (13)
16:20

Grizzy og lemmingerne (74)

Grizzy og lemmingerne (74)
16:25

Grizzy og lemmingerne (75)

Grizzy og lemmingerne (75)
16:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:05

Svampebob Firkant VII (21)

Svampebob Firkant VII (21)
17:30

Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House (15)

Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House (15)
17:40

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)
18:00

Danmarks største youtuber (5:12)

Danmarks største youtuber (5:12)
18:10

Quarx (5)

Quarx (5)
18:20

Quarx (6)

Quarx (6)
18:30

Bella and the Bulldogs I (8)

Bella and the Bulldogs I (8)
18:55

Kampen (1)

Kampen (1)
19:00

Dybet (29)

Dybet (29)
19:25

Monica Chef - Monica finder ud af sandheden (39)

Monica Chef - Monica finder ud af sandheden (39)
19:45

Sam & Cat II (15)

Sam & Cat II (15)
20:10

Backstage II (11)

Backstage II (11)
20:25

Trio (9:10)

Trio (9:10)
20:50

Limbo II (15)

Limbo II (15)
21:05

Sofie Linde Show II (5) - Page Four

Sofie Linde Show II (5) - Page Four
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Torsdag 7/26
05:58

Leon

Leon
06:00

Conrad og Bernhard

Conrad og Bernhard
06:15

Zorro (4)

Zorro (4)
06:35

Dybet (4)

Dybet (4)
06:55

Thunderbirds (20)

Thunderbirds (20)
07:20

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Junglebanden

Junglebanden
08:05

Svampebob Firkant VII (22)

Svampebob Firkant VII (22)
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:50

Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House (15)

Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House (15)
09:00

Danmarks største youtuber (11:12)

Danmarks største youtuber (11:12)
09:10

Sam & Cat II (19)

Sam & Cat II (19)
09:35

Klassen - Likehunter (123)

Klassen - Likehunter (123)
09:45

Klassen - Kongen af Klassen (124)

Klassen - Kongen af Klassen (124)
09:55

Klassen - Den Nye Dronning - del 1 (125)

Klassen - Den Nye Dronning - del 1 (125)
10:10

Klassen - Den Nye Dronning - del 2 (126)

Klassen - Den Nye Dronning - del 2 (126)
10:20

Klassen - Spytklatten (127)

Klassen - Spytklatten (127)
10:30

Klassen - Dreng mod pige (128)

Klassen - Dreng mod pige (128)
10:45

ZombieLars (7:13)

ZombieLars (7:13)
11:00

Isas Stepz (45)

Isas Stepz (45)
11:15

Isas Stepz (46)

Isas Stepz (46)
11:25

Cykel Karaoke - Isa og Vigga fra BaseBoys

Cykel Karaoke - Isa og Vigga fra BaseBoys
11:40

KreaKampen - smykker

KreaKampen - smykker
12:10

Lou

Lou
12:25

Lou

Lou
12:35

Braceface (37)

Braceface (37)
12:55

Braceface (38)

Braceface (38)
13:20

Freaktown (37)

Freaktown (37)
13:30

Freaktown (38)

Freaktown (38)
13:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)
14:00

Kolonien - Alene i skoven (6)

Kolonien - Alene i skoven (6)
14:10

Kolonien - Skidenbær (7)

Kolonien - Skidenbær (7)
14:20

Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning (4)

Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning (4)
14:30

Zorro (25)

Zorro (25)
14:50

Thunderbirds II (22)

Thunderbirds II (22)
15:15

Dybet (23)

Dybet (23)
15:35

Junglebanden

Junglebanden
15:45

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Wild Kratts (14)

Wild Kratts (14)
16:20

Grizzy og lemmingerne (76)

Grizzy og lemmingerne (76)
16:25

Grizzy og lemmingerne (77)

Grizzy og lemmingerne (77)
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
17:05

Svampebob Firkant VII (23)

Svampebob Firkant VII (23)
17:30

Brohave og Harding på tur - Desperat jagt (16)

Brohave og Harding på tur - Desperat jagt (16)
17:40

Bidt, brændt og stukket II - Humlebi vs Honningbi (9)

Bidt, brændt og stukket II - Humlebi vs Honningbi (9)
17:55

Danmarks største youtuber (6:12)

Danmarks største youtuber (6:12)
18:10

Quarx (7)

Quarx (7)
18:20

Quarx (8)

Quarx (8)
18:30

Bella and the Bulldogs I (9)

Bella and the Bulldogs I (9)
18:55

Kampen (2)

Kampen (2)
19:00

Dybet (30)

Dybet (30)
19:25

Monica Chef - Jeg vil kæmpe (40)

Monica Chef - Jeg vil kæmpe (40)
19:45

Sam & Cat II (16)

Sam & Cat II (16)
20:10

Backstage II (12)

Backstage II (12)
20:25

Trio (10:10)

Trio (10:10)
20:50

Limbo II (16)

Limbo II (16)
21:05

Riisings flotte talkshow I (5)

Riisings flotte talkshow I (5)
21:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:40

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra is this week airing Thunderbirds, Wild Kratts, Svampebob Firkant VII, The Next Step IV, Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde!, Danmarks største youtuber, Sam & Cat, Klassen - Pigernes omklædning, Klassen - Farvel Liam, Klassen - Kylling i fare!, Klassen - Tobias og Victoria, Klassen - Hvad kan Liam blive?, ZombieLars, Isas Stepz, Braceface, Freaktown, Hollywoods vildeste dyr I, Min bror kolonikongen, Zorro, Dybet, Grizzy og lemmingerne, Svampebob Firkant VIII, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale, Bella and the Bulldogs I, Riisings flotte talkshow, Gumball IV, Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter, Cykel Karaoke - Bastian fra MGP, Brohave og Harding på tur - Sure tæer i ostepops, Brohave og Harding på tur - Til grin på LIVE TV, Brohave og Harding på tur - Rasmus Bar-mave, Kampen, Riisings flotte talkshow I, KreaKampen, Ultras Sorte Kageshow II - Minecraft special, Brohave og Harding på tur - Casper slår Rasmus ihjel?!, Brohave og Harding på tur - Casper skal på date, Brohave og Harding på tur - Vil du have likes eller venner?, Brohave og Harding på tur - Casper er en stor idiot, Livredderne II - Feje Tricks, Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp!, Livredderne II - Ballade på Bommen, Mit 50/50 liv - Forældrefælden, Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave, Den meget lange ferie, Klassen - Han drukner!, Klassen - Red verden, Klassen - Løbe hjemmefra, Klassen - Bukserne af!, Klassen - Signes nye veninde, Klassen - Er Sami syg?, Kolonien - Øen, Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen, Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob, Bidt, brændt og stukket II - Rottegys, Quarx, Monica Chef - Brunos mor, Backstage, Trio, Limbo, Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian, Klassen - Kan piger score?, Klassen - Er vi kærester? Del 1, Klassen - Er vi kærester? Del 2, Klassen - DUMT, Klassen - BFF, Klassen - Skolefoto, Klassen - Det store klasseshow, Kolonien - Kraniet, Kolonien - Mobilen, Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton, Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst, Monica Chef - Rikis bekendtgørelse, Klassen - Det hemmelige instrument, Klassen - Smykketyven, Klassen - Frederiks mors bryster, Klassen - Cool eller klovn?, Klassen - Hjerter på pigetoilettet, Klassen - Kærestesorger, Kolonien - Den sorte mand, Kolonien - Båden, Hjalte vs Tjelle - Bondegården, Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House, Monica Chef - Monica finder ud af sandheden, Klassen - Likehunter, Klassen - Kongen af Klassen, Klassen - Den Nye Dronning - del 1, Klassen - Den Nye Dronning - del 2, Klassen - Spytklatten, Klassen - Dreng mod pige, Kolonien - Alene i skoven, Kolonien - Skidenbær, Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning, Brohave og Harding på tur - Desperat jagt, Bidt, brændt og stukket II - Humlebi vs Honningbi, Monica Chef - Jeg vil kæmpe, Alvin og de frække jordegern

DR Ultra i dag
DR Ultra i kväll